Korzenna. Punkt promocyjny i szkolenie wojskowe. Nie wolno nagrywać

Korzenna. Punkt promocyjny i szkolenie wojskowe. Nie wolno nagrywać

WOT

W najbliższą niedzielę w Korzennej uruchomiony zostanie punkt promocyjny 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponadto w weekend w gminie odbędzie się szkolenie wojskowe dla żołnierzy WOT.

Punkt promocyjny działać będzie 19 lutego w godzinach od 9:30 do 13:00 w siedzibie 3 kompanii lekkiej piechoty w Korzennej, czyli w budynku przy stadionie. Przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej, w tym rekruterzy, odpowiedzą na pytania i udzielą wszelkich informacji osobom zainteresowanym dołączeniem do terytorialsów. Na miejsu będzie można też obejrzeć sprzęt wojskowy.

Co więcej, w najbliższy weekend w gminie Korzenna pojawi się około stu żołnierzy WOT. Odbędą dwudniowe szkolenie taktyczne na terenie wojskowym w Wojnarowej. Ćwiczenia, zawierające między innymi elementy pozorowanej walki, potrwają w sobotę od 8:00 do 18:00 i w niedzielę od 7:30 do 13:00.

– Biorący udział w szkoleniu żołnierze będą przemieszczać się drogami publicznymi w sposób nie ograniczający ruchu. Organizator szkolenia zabezpieczy teren szkolenia i zapewni służby porządkowe, które zadbają o utrzymanie płynności w ruchu drogowym. Ich zadaniem będzie też demontaż tymczasowego oznakowania i uporządkowanie terenu po szkoleniu – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna.

Jak dodają, wojskowego szkolenia nie powinno się fotografować, ani nagrywać ze względów bezpieczeństwa.

Czytaj też: W Korzennej trwa remont dla limanowskiego wojska

fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Share on twitter
Share on facebook