Korzenna: otwarcie sklepu Biedronka za klika dni

Znana jest już data otwarcia Biedronki w Korzennej. Jak pisaliśmy TUTAJ, budynek sklepu popularnej sieci powstawał tam już od 2018 roku. Od jakiegoś czasu wydawał się już być gotowy, jednak wciąż nie było oficjalnej daty otwarcia, a rzekome terminy tego wydarzenia, które przekazywali sobie mieszkańcy, wciąż się przesuwały.

Od kilku dni przed budynkiem nie ma już budowlanych ogrodzeń, a w środku widać między innymi trwające prace porządkowe.

Dziś otrzymaliśmy oficjalną informację, że sklep w Korzennej zostanie otwarty już w najbliższy czwartek (26 marca).

Jednak jak wyjaśnia Karolina Ulatowska z biura prasowego sieci Biedronka, nie przygotowano na ten dzień żadnych specjalnych promocji i atrakcji, aby możliwie ograniczyć liczbę klientów w związku z obecną sytuacją zagrożenia epidemiologicznego.

– Oczywiście sklep zostanie otwarty przy zachowaniu wszystkich norm ostrożności – dodaje przedstawicielka sieci.

Firma stopniowo wprowadza we wszystkich swoich sklepach w Polsce rozwiązania w związku z aktualną sytuacją. Przy kasach mają znajdować się nawilżane chusteczki, a w strefie wejścia podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów.

Godziny pracy placówek są skrócone i sklepy działają obecnie od 8:00 do 20:00. Może wchodzić do nich ograniczona liczba klientów, zależna od powierzchni konkretnego sklepu, a dbać o to mają pracownicy ochrony. Na podłogach w strefie kas wprowadza się oznaczenie odległości 1 metra, dla zachowania odstępu między kupującymi.

,,Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w sklepach. Co to oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu.  Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracowników” – informują przedstawiciele sieci sklepów.

Firma ma udostępnić też kasjerom jednorazowe maseczki i rękawiczki. Wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy osób, które ukończyły 60 lat, czyli znajdujących się w grupie ryzyka. Jak zapewniają przedstawiciele Biedronki, pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze.

fot. archiwum

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.