Sesja, której... nie było, czyli radni w maseczkach i rękawiczkach bezradni. Było ich za mało

Organizowanie posiedzenia Rady Miasta Nowego Sącza w obliczu pandemii to konieczność, czy nieodpowiedzialność?  Tym razem sądeckich radnych poróżniło zdanie na ten właśnie temat. Radni PiS - Wybieram Nowy Sącz, z prezydium na czele zawnioskowali o odwołanie sesji. Pozostali, wraz z prezydentem i jego zastępcami stawili się na sali obrad uzbrojeni  w maseczki i rękawiczki ochronne. 

wsb3

Mimo zapewnień, że radni będą mogli otrzymać środki ochrony osobistej, sala zostanie tak przygotowana, aby odległości między osobami były bezpieczne, a w spotkaniu nie weźmie udział więcej niż trzydzieści osób, dziś w ratuszu pojawiła się tylko garstka radnych. III część XXVIII posiedzenia miejskiego samorządu nie odbyła się.

O odwołaniu - a dokładnie o "ogłoszeniu przerwy w sesji do odwołania" zdecydowało prezydium rady. Decyzję uargumentowano tym, że spotkanie stwarza zagrożenie nie tylko dla radnych, ale także pozostałych pracowników Urzędu Miasta oraz dziennikarzy.

O tym, że sesja powinna się odbyć, starał się przekonywać prezydent Ludomir Handzel. Jego zdaniem - mimo sytuacji - miasto powinno funkcjonować w możliwie najbardziej sprawny sposób. W swoich wypowiedziach podkreślał, że sesja była ważna nie tylko dlatego, że miały na niej zapaść ważne decyzje dotyczące sprzedaży akcji klubu Sandecja, ale także ze względu na sprawy związane z pandemią. Dodał również, że aby wprowadzić darmowe parkingi na czas kwarantanny, konieczna jest zgoda rady miasta.

- Będę proponował zdjęcie tematów, które mogą tę sesję przedłużyć. Kwestie, które muszą zostać omówione to tematy budżetowe i strategiczne oraz zgoda na zbycie udziałów MKS Sandecja. Moim zdaniem funkcjonariusze publiczni są zobligowani do pracy na rzecz mieszkańców. Na sali obrad nie będzie więcej niż 50 osób, zgodnie z wytycznymi Sanepidu - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Ludomir Handzel.

Na sali pojawiło się tylko kilkoro radnych, zatem żadna decyzja nie mogła zostać podjęta

Transmisję spotkania można obejrzeć tutaj:

Opublikowany przez Forum Mieszkańców Miasta Nowy Sącz Piątek, 20 marca 2020

 

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.