Korzenna. Niemal 1,5 mln zł za remont orlika

Korzenna. Niemal 1,5 mln zł za remont orlika

orlik Korzenna

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca tego roku orlik w Korzennej zostanie wyremontowany. Kompleks sportowy został zniszczony w lipcu 2021 roku, kiedy to podczas powodzi błyskawicznej pobliski potok zmienił się w rwącą rzekę.

Dwa lata temu woda przyniosła na korzeński orlik tony mułu. Dzień po powodzi cały obiekt wyglądał jak zabetonowany, o czym pisaliśmy TUTAJ. Obiekt został później jedynie uprzątnięty, w czym pomogli między innymi żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (więcej TUTAJ), ale do teraz czekał na modernizację.

Przypomnijmy, że w lipcu bieżącego roku przetargu na remont orlika nie udało się rozstrzygnąć. Zgłosiła się wtedy tylko jedna firma, której oferta znacznie przewyższała zaplanowaną na ten cel kwotę. Więcej na ten temat TUTAJ.

Kolejny przetarg ogłoszono, kiedy gmina Korzenna uzyskała na remont dofinansowanie. Zgłosiły się dwie firmy – z Olkusza oraz z Tych. Ostatecznie pracami zajmie się druga z nich. Oferta KW LUPUS opiewała na kwotę 1 469 850, 00 zł brutto, a okres rękojmi i gwarancji to 84 miesiące.

Wymieniona zostanie nawierzchnia na boisku do piłki nożnej, a także na boisku wielofunkcyjnym do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Na obu znajdzie się sztuczna trawa, ale na boisku wielofunkcyjnym znacznie niższa. Powódź zniszczyła też budynek, w którym znajdują się między innymi szatnie. I one doczekają teraz remontu.

Pomieszczenia zostaną oczyszczone i pomalowane, część urządzeń sanitarnych i płytek ceramicznych zostanie wymieniona – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna.

Orlik zyska ponadto nowe oświetlenie. Obecne lampy zostaną wymienione na energooszczędne. W planach jest też naprawa ogrodzenia i zamontowanie nowych piłkochwytów.

Poniżej galeria zdjęć, wykonanych w 2021 roku po powodzi.

fot. archiwum dts24.pl – KNB