Korzenna: bezrobotni pomogą w porządkach

Dziewięć osób bezrobotnych mieszkańców Korzennej znajdzie zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych. Pomogą przycinać krzewy, posprzątają ulice, chodniki oraz przydrożne rowy. Rozpoczną pracę w piątek, 7 kwietnia. 

KorzennaW2020

Wynagrodzenie niemal w całości pokryje Urząd Pracy w Nowym Sączu. Gmina Korzenna do jednego pracownika dopłaci kwotę około stu złotych. Musi zapewnić pracownikom szkolenie BHP oraz niezbędne do pracy narzędzia.

– Jesteśmy już po rozmowach z chętnymi. Cała dziewiątka wyraża gotowość do podjęcia pracy - mówi sekretarz Gminy Korzenna, Kazimierz Ogorzałek.

- Początkowo osoby te będą wykonywać roboty porządkowe takie jak sprzątanie rowów przydrożnych, przycinanie krzewów, sprzątanie ulic i chodników. W lecie będą także angażowani do wykonywania prac w ramach funduszu sołeckiego w poszczególnych wsiach. Chodzi między innymi o remonty dróg - dodaje Ogorzałek. 

Zatrudnienie będzie zapewnione do listopada 2017 r.

Fot. ilustracyjne - pixabay.

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.