KORONAWIRUS RAPORT – 7 kwietnia. Zmarł małopolski pacjent „zero”

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 4 848 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 191 osób wyzdrowiało, a 129 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 371 osób, osiem zmarło, a pięć jest uznawanych za tzw. ozdrowieńców.

godz. 19.05: Wieczorny raport resortu zdrowia uzupełniono najnowszymi danymi dotyczącymi woj. mazowieckiego, gdzie potwierdzono 182 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Oznacza to, że łącznie potwierdzono dziś 435 zakażeń, w tym 22 z województwa małopolskiego.

godz. 17.55: MZ poinformowało o 134 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 8 z Małopolski.

Wśród nich jest 6 kobiet i 2 mężczyzn w wieku od 42 do 69 lat. Są to: po 2 osoby z powiatów wielickiego i brzeskiego, a także po jednej osobie z powiatów: bocheńskiego, myślenickiego, proszowickiego oraz krakowskiego. Cztery osoby są hospitalizowane.

Podano także informację o kolejnych dwóch ozdrowieńcach z Małopolski – są to mieszkańcy Sądecczyzny, więcej informacji TUTAJ.

Pozostałe potwierdzone właśnie przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ponadto poinformowano o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich nie ma nikogo z naszego województwa.

godz. 10.05: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 119 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 14 z Małopolski.

Jak informują pracownicy Biura Wojewody, jest to grupa 8 kobiet i 6 mężczyzn w wieku od 10 do 67 lat. Wśród nich są: 4 osoby z Krakowa, 4 osoby z powiatu brzeskiego, a także po jednej osobie z Tarnowa i powiatów: krakowskiego, olkuskiego, wielickiego, tatrzańskiego i suskiego.
– 4 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji – dodają.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

Ponadto poinformowano o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych. Wśród nich jest 64-letni mieszkaniec Krakowa (małopolski pacjent „zero”), 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-latek ze szpitala w Poznaniu i 85-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Łańcucie.

W całej Polsce wyzdrowiało do tej pory 191 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 2 476 osób jest hospitalizowanych, 148 130 osób jest objętych kwarantanną, a 36 391 – nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafika: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Medycy będą mieli mierzoną temperaturę, a przy szpitalach powstaną „brudne” izby przyjęć

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.