KORONAWIRUS RAPORT – 4 kwietnia. Dwóch ozdrowieńców w Małopolsce

Łączna liczba wszystkich przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi już 3627 osób, z czego 79 zmarło. W Małopolsce zakażenie potwierdzono u 308 osób, pięć zmarło.

godz. 17.35: Potwierdzono 124 nowe przypadki, w tym 33 z Małopolski.

Zakażeni to 16 kobiet i 17 mężczyzn w wieku od 14 do 89 lat. Wśród nich jest 5 osób z Krakowa, 6 osób z powiatu bocheńskiego, 16 osób z powiatu wielickiego, 2 osoby z powiatu brzeskiego i po jednej osobie z Tarnowa oraz powiatów: olkuskiego, wadowickiego i myślenickiego. Dwunastu zakażonych z tej grupy jest hospitalizowanych, natomiast reszta przebywa w izolacji.

Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o dwóch ozdrowieńcach z naszego województwa. Są to: młody mężczyzna i kobieta w sile wieku, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – przekazują pracownicy Biura Wojewody. Przypominamy: ozdrowieńcy to osoby, które nie mają objawów choroby, ale w dalszym ciągu mogą jeszcze zarażać. Nie są to jeszcze osoby wyzdrowiałe.

Pozostałe nowe przypadki dotyczą 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

MZ poinformowało również o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych: Mowa o 75-latce i 70-latku ze szpitala w Raciborzu, 59-letnim mężczyźnie przebywającym w szpitalu w Bytomiu, 85-letniej kobiecie ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letnim mężczyzna przebywającym w szpitalu w Ostródzie oraz 81-letnim mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Mieli choroby współistniejące.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 14 w Małopolsce.

Jak podaje Biuro Wojewody, wśród nich jest 12 kobiet i 2 mężczyzn w wieku od 26 do 63 lat. 7 osób jest z Krakowa, 4 z powiatu brzeskiego i po 1 z powiatów: krakowskiego, proszowickiego, wielickiego.

Pozostałe potwierdzone w kraju przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj.lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj.podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego.

Poinformowano również o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych. Mowa o 67-latce z Częstochowy i 88-letniej kobiecie, która przebywała w szpitalu w Raciborzu. Miały choroby współistniejące.

 

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafika: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.