KORONAWIRUS RAPORT - 29 marca. Liczba przypadków w Małopolsce rośnie

Aktualna liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce wynosi 1862 osoby, z czego 22 zmarły. W województwie małopolskim zakażenie zostało potwierdzone u 150 osób, jedna z nich zmarła.

Renault2

godz. 20.10: MZ poinformowało o 91 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym pięciu z województwa małopolskiego.

Wśród nich są: mężczyzna i kobieta w sile wieku z Krakowa, mieszkanka powiatu wielickiego w sile wieku, a także mieszkaniec powiatu nowosądeckiego oraz osoba z powiatu gorlickiego (więcej informacji TUTAJ). Troje z nich przebywa w izolacji domowej, natomiast dwie osoby są hospitalizowane.

Jak podaje Biuro Wojewody: "w ostatnich komunikatach wśród zakażonych omyłkowo mieszkanka Tarnowa została wskazana podwójnie (aktualna liczba potwierdzeń zakażenia wśród tarnowian: 3)".

Pozostałe przypadki z Polski dotyczą 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Niestety, zmarły kolejne dwie osoby zakażone: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach.

godz. 14.25: Podano informację o 54 nowych przypadkach zakażenia, w tym aż 22 z Małopolski.

Wśród nich jest osiem osób z Nowego Sącza i jedna z powiatu nowosądeckiego (więcej informacji TUTAJ). Zakażenie stwierdzono także u siedmiu osób z powiatu wielickiego (młoda kobieta i mężczyzna, dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku, starsza kobieta i mężczyzna), u starszego mężczyzny w Krakowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu tarnowskiego, starszego mieszkańca powiatu brzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu bocheńskiego.

- Aktualnie 16 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej, a 6 jest hospitalizowanych - poinformowali pracownicy Biura Wojewody.

Pozostałe stwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

Natomiast w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

godz. 9.15: Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 79 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym 11 w województwie małopolskim.

Jak podają pracownicy Biura Wojewody, pośród zakażonych Małopolan 5 osób jest z Krakowa (1 kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku, 1 młody mężczyzna oraz 1 niepełnoletni), 4 z powiatu brzeskiego (2 kobiety i 1 mężczyzna w sile wieku oraz 1 młoda kobieta), mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego i starsza kobieta z Tarnowa. "Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 9 przebywa w izolacji domowej" - dodają.

Pozostałe potwierdzone przypadki z Polski dotyczą 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Ponadto poinformowano o kolejnej zmarłej zakażonej osobie. To 75-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Bytomiu. Miał choroby współistniejące i był w ciężkim stanie.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE...

grafika: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

 

Proboszcz z Niskowej czeka na wyniki badań na obecność koronawirusa

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.