Duet Kowalczyk – Wierietielny zakończył współpracę. Czas na Justynę!

Aleksander Wierietielny, po ponad 50 latach pracy trenerskiej przeszedł na sportową emeryturę. W przyszłym tygodniu Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego poinformuje o nazwisku osoby, która obejmie naszą kadrę.

wsb3

W kuluarach pada nazwisko asystentki Wierietielnego – Justyny Kowalczyk. Na pewno Kowalczyk pozostanie blisko naszej reprezentacji. Ale czy będzie pierwszym trenerem?

Dwa lata temu duet Kowalczyk – Wierietielny objął młodą grupę biegaczek. Z sukcesami. Praca przyniosła medale podczas mistrzostw świata juniorek oraz punkty w Pucharze Świata.

Wierietielny z polskimi sportowcami osiągnął bardzo dobre wyniki. Justyna Kowalczyk pod jego wodzą wywalczyła pięć medali olimpijskich, w tym dwa złote. 8 razy stawała na podium mistrzostw świata, w tym dwa razy na najwyższym stopniu. Ma też na swoim koncie cztery Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dodajmy, że wcześniej Wierietielny pracował z reprezentacją biatlonistów zdobywając z Tomaszem Sikorą tytuł mistrza świata w 1995 roku.

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]