KORONAWIRUS RAPORT – 13 maja. Nowe przypadki zakażenia na Sądecczyźnie

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 17 204 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 6 410 osób wyzdrowiało, a 861 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 084 osób, 35 zmarło, a 489 zostało uznanych za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Resort zdrowia podał informację o 142 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 7 w Małopolsce.

Zakażeni Małopolanie, o których mowa, stanowią grupę 4 kobiet i 3 mężczyzn w wieku od 4 do 58 lat. 3 osoby są z powiatu nowosądeckiego, a po jednej osobie jest z Krakowa oraz powiatów: suskiego, myślenickiego i gorlickiego. Wszyscy oni przebywają w izolacji.

Mamy aż 15 nowych ozdrowieńców. Jest to 9 kobiet i 6 mężczyzn w wieku od 12 do 80 lat. 5 osób jest z Krakowa, 4 osoby to mieszkańcy powiatu wielickiego, 3 osoby są z powiatu bocheńskiego, a po 1 osobie z powiatów: krakowskiego, myślenickiego i suskiego.

Ukazały się również dane dotyczące 15 osób, które zmarły z powodu COVID-19. Wśród nich nie ma nikogo z naszego województwa.

godz. 10.10: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 180 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 3 w województwie małopolskim. Mowa o kobiecie i mężczyźnie w sile wieku z powiatu oświęcimskiego oraz o mężczyźnie w sile wieku z powiatu bocheńskiego. Przebywają oni w izolacji.

Kolejne dwie osoby z Małopolski nie mają już objawów choroby COVID-19. Jest to młoda mieszkanka powiatu myślenickiego oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu wadowickiego.

Pojawiły się dane dotyczące śmierci 8 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.