Hanka Wójciak otworzy Letni Sezon Turystyczny w Małopolsce. Jak? Wirtualnie i śpiewająco

Już w tę sobotę (16 maja) oficjalnie rozpocznie się Letni Sezon Turystyczny w Małopolsce. W tym roku wydarzenie odbędzie się wirtualnie, a prowadzić je będzie liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, znana z programu „Pod Tatrami” emitowanego w TVP3 Kraków.

Oficjalna Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce odbędzie się w schronisku „Koliba” na Łapsowej Polanie. Relacja online na Facebooku wystartuje o godzinie 19.

Oprócz rozpoczęcia sezonu turystycznego, w sobotę wystartuje również projekt „W małopolskich górach bezpieczniej!”, w ramach którego powstanie m.in. 10 filmów instruktażowych dotyczących zasad bezpiecznego zachowania w górach.

Zainaugurowany zostanie także cykl koncertów „Księżycowe Granie”, które będą odbywać się w małopolskich schroniskach górskich do jesieni tego roku. Jako pierwszy wystąpi zespół Dikanda, w którego utworach można usłyszeć brzmienia bałkańskie oraz cygańskie.

Sobotnie wydarzenie zakończy start balonów na ogrzane powietrze z Łapsowej Polany. Tuż przed tym zostanie rozstrzygnięty konkurs Małopolska STARTUJE!, w którym można wygrać rejs balonem nad Małopolską (więcej informacji w oficjalnym wydarzeniu na Facebooku, konkurs trwa do 14 maja).

Niech to wydarzenie jakim jest Wirtualna Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce 2020 będzie dla wszystkich zgłodniałych i wyczekujących podróżników, pasjonatów gór, miłośników małopolskiej przyrody i dobrej muzyki przystawką przed daniem głównym, gdy już będą mogli w pełni uwolnić turystycznego ducha i wystartować w Małopolskę na nowo radując się wszystkim co oferuje – zachęcają organizatorzy, czyli Małopolska Organizacja Turystyczna.

fot. Małopolska Organizacja Turystyczna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.