Kontynuował jazdę mimo utraty koła. Trwa postępowanie w sprawie kolizji w Trzycierzu

Komisariat Policji w Grybowie prowadzi postępowanie w sprawie kolizji, do której doszło w sobotę, 20 listopada, w miejscowości Trzycierz (gmina Korzenna). Jak pisaliśmy TUTAJ, pijany kierowca samochodu dostawczego jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej i w efekcie zderzył się z autem osobowym, którym podróżowała czteroosobowa rodzina.

Jak się okazuje, do szpitala trafiły nie trzy, a cztery osoby – podróżujące Audi małżeństwo z dwójką dzieci. Wszyscy doznali ogólnych obrażeń (w policyjnej klasyfikacji – poniżej 7 dni).

– Kierujący oplem po zdarzeniu pomimo utraty przedniego koła nie zatrzymał się, tylko kontynuował dalszą jazdę. Dopiero po przejechaniu ok. 280 metrów zatrzymał samochód. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, w samochodzie na fotelu pasażera zastali mężczyznę, od którego wyczuli silną woń alkoholu. W toku dalszych czynności okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego w organizmie ma ok. 3,5 promila – informuje kom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Do zdarzenia doszło około 15:25. Przez kilka godzin droga powiatowa w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Policjanci prowadzili czynności procesowe, dokonali między innymi oględzin miejsca i pojazdów oraz rozpytali świadków. Dokładne okoliczności zdarzenia są obecnie ustalane.

fot. M.B., A.Z.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.