Władze Oddziału Powiatowego Związku OSP wybrane. Prezesem znów Paweł Motyka

St. bryg. Paweł Motyka ponownie objął funkcję prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu. Dotychczasowy Zarząd zakończył swoją kadencję, a nowy został wybrany podczas zjazdu w minioną sobotę (20 listopada) w Podegrodziu.

Starosta Marek Kwiatkowski podziękował prezesowi oraz członkom Zarządu i Związku OSP za współpracę w latach 2016-2021. – Wasze oddanie i służba zasługują na najwyższy szacunek społeczny. Pamięcią obejmuję również wszystkich strażaków ochotników, których już nie ma wśród nas, a którzy nie tylko walczyli z pożarami, ale również czynnie uczestniczyli w życiu społeczno-kulturalnym Sądecczyzny – mówił.

Obecni na zjeździe delegaci z poszczególnych jednostek OSP postanowili ponownie powierzyć rolę prezesa Związku Pawłowi Motyce, który jest również zastępcą Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Wiceprezesami zostali Teodor Gargas i Antoni Piętka. Funkcję sekretarza objął Marek Frączek, a skarbnika – Antoni Baran. W prezydium znaleźli się również: Tadeusz Gąska, Adam Wolak, Mirosław Maślanka oraz Leszek Skowron (wójt gminy Korzenna).

Z kolei komisja rewizyjna ukonstytuowała się następująco: Przewodniczący – Wiesław Czop, Z-ca Przewodniczącego – Jan Żywczak
Sekretarz – Władysław Główczyk.

Podczas sobotniego spotkania wręczono też liczne odznaczenia, zarówno strażakom, jak i osobom ich wspierającym. Pełną listę odznaczeń znajdziesz TUTAJ.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.