Koniec jazdy konnej i kursów językowych w sądeckim Pałacu Młodzieży

Od wtorku, od godziny 14.,  do środy – do 00.35 obradowali radni miasta Nowego Sącza. Sesja nie miała jednak minionej nocy końca. Została przerwana i będzie kontynuowana 2 czerwca od godz. 16.30. W trybie on-line radni dyskutowali między innymi o planach reorganizacji sądeckiego Pałacu Młodzieży. W przyszłym roku mają zniknąć z oferty placówki kursy językowe i zajęcia koła jazdy konnej.

Temat wywołali kilka dni temu radni klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz.  Jak tłumaczy Artur Czernecki – o planach likwidacji niektórych zajęć dla dzieci i młodzieży poinformowali go pracownicy.

Zaczynamy oszczędzać na dzieciach, aby na promocję prezydenta wystarczyło? – docieka radny, który przygotował interpelację w tej sprawie.

W „obiegu” pojawiła się też plotka o rzekomych planach sprzedaży kamienicy, w której mieści się Pałac Młodzieży. Wiceprezydent Magdalena stanowczo stwierdziła, że informacja jest nieprawdziwa.

Rozsiewanie plotek jakoby Pałac miał być przeniesiony w inne miejsce, a kamienica sprzedana, jest perfidne. Nigdy nie było takich planów – oświadczyła.

Wyjaśniała też na czym polegać mają zmiany w funkcjonowaniu placówki.

Przyglądając się arkuszom organizacyjnym, stwierdziliśmy, że funkcjonujące tam kursy językowe nie do końca są tym, co Pałac powinien w swoim profilu zawierać. Miasto wydaje bardzo dużo na kształcenie językowe młodzieży w szkołach, zaś oferta Pałacu powinna być oparta o zajęcia unikatowe, więc zwróciłam się do dyrekcji placówki o przygotowanie arkusza, który uwzględnia przede wszystkim pełne spektrum zajęć artystycznych, pozwalających rozwijać zainteresowania i talenty – tłumaczyła Magdalena Majka.

Los kursów językowych podzielą też zajęcia jazdy konnej.

To przepiękny sport, ale bardzo kosztowny. Nie widzę możliwości, abyśmy mogli tego typu zajęcia finansować z budżetu miasta – powiedziała.

Do tematu wrócimy.

Zdjęcie z archiwum Sądeckiego Pałacu Młodzieży

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.