Przyjaciele żegnają Dawida. ,,Żył szybko i za szybko odszedł”

Przyjaciele żegnają Dawida. ,,Żył szybko i za szybko odszedł”

Dawid Karpierz, 19-letni motocyklista

Dzisiaj rodzina, bliscy, przyjaciele oraz społeczność szkolna i motocyklowa pożegnają kolejnego młodego człowieka, który zginął na motocyklu. 19-letni Dawid Karpierz z miejscowości Glisne miał przed sobą całe życie i plany do zrealizowania.

Do tragicznego wypadku doszło 9 maja przed godziną 7. w Mszanie Dolnej na ul. Zakopiańskiej. Jak wynika z ustaleń Policji, 51-letni kierowca samochodu osobowego marki Seat Leon nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi marki Honda i doprowadził do zderzenia pojazdów. Prawdopodobnie 19-latek po uderzeniu w osobówkę z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo reanimacji nie udało się uratować młodego motocyklisty. Zmarł na miejscu. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Został jednak zatrzymany. Funkcjonariusze zatrzymali mu także prawo jazdy. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

To była trzecia śmierć motocyklisty z naszego regionu w maju. Tydzień temu Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu pożegnał 18-letniego Tomasza Szyszkę, który zginął na motocyklu we Frycowej, teraz Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej żegna 19-letniego Dawida.

,,12 maja rodzina, przyjaciele, wychowawczyni, koledzy z klasy 3SBa pożegnają tragicznie zmarłego Dawida Karpierza. Uczynny i życzliwy, z optymizmem patrzył w przyszłość. Kochał życie i motocykle, które były jego pasją od dzieciństwa. Za kilka tygodni miał skończyć szkołę, zdać egzaminy i rozpocząć pracę w wymarzonym zawodzie. Nie zdążył. Żył szybko i za szybko odszedł. Dawidzie, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci” – żegna ucznia społeczność szkolna na oficjalnej stronie placówki .

Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11.00 w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Glisnem.

Fot. Facebook/
Dawid Karpierz/ Małopolska Alarmowo