Przyjaciele żegnają Dawida. ,,Żył szybko i za szybko odszedł”

Przyjaciele żegnają Dawida. ,,Żył szybko i za szybko odszedł”

Dawid Karpierz, 19-letni motocyklista

Dzisiaj rodzina, bliscy, przyjaciele oraz społeczność szkolna i motocyklowa pożegnają kolejnego młodego człowieka, który zginął na motocyklu. 19-letni Dawid Karpierz z miejscowości Glisne miał przed sobą całe życie i plany do zrealizowania.

Do tragicznego wypadku doszło 9 maja przed godziną 7. w Mszanie Dolnej na ul. Zakopiańskiej. Jak wynika z ustaleń Policji, 51-letni kierowca samochodu osobowego marki Seat Leon nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi marki Honda i doprowadził do zderzenia pojazdów. Prawdopodobnie 19-latek po uderzeniu w osobówkę z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo reanimacji nie udało się uratować młodego motocyklisty. Zmarł na miejscu. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Został jednak zatrzymany. Funkcjonariusze zatrzymali mu także prawo jazdy. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

To była trzecia śmierć motocyklisty z naszego regionu w maju. Tydzień temu Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu pożegnał 18-letniego Tomasza Szyszkę, który zginął na motocyklu we Frycowej, teraz Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej żegna 19-letniego Dawida.

,,12 maja rodzina, przyjaciele, wychowawczyni, koledzy z klasy 3SBa pożegnają tragicznie zmarłego Dawida Karpierza. Uczynny i życzliwy, z optymizmem patrzył w przyszłość. Kochał życie i motocykle, które były jego pasją od dzieciństwa. Za kilka tygodni miał skończyć szkołę, zdać egzaminy i rozpocząć pracę w wymarzonym zawodzie. Nie zdążył. Żył szybko i za szybko odszedł. Dawidzie, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci” – żegna ucznia społeczność szkolna na oficjalnej stronie placówki .

Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11.00 w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Glisnem.

Fot. Facebook/
Dawid Karpierz/ Małopolska Alarmowo

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.