Kolejowym szlakiem Stróże – Grybów pojedziemy bezpieczniej i szybciej

PKP inwestują ponad 17 mln zł w wymianę torów między Stróżami, a Grybowem oraz w remont przejazdów kolejowo-drogowych w Stróżach, Białej Wyżnej i Grybowie. Infrastruktura kolejowa na trasie Tarnów – Muszyna będzie nowocześniejsza i bezpieczniejsza.

W przyszłym roku, po wymianie torów między Stróżami, a Grybowem, pasażerowie pociągów przejadą trasą Tarnów – Muszyna znacznie nowocześniejszą niż dziś. Pociągi będą mogły jechać po nowych torach szybciej, a bezpieczeństwo podróży do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zwiększy dodatkowo remont siedmiu przejazdów kolejowo-drogowych.

W listopadzie, wykonawca rozpoczął roboty na jednym z dwóch torów. Drugi został zabezpieczony dla prowadzenia ruchu kolejowego. Kompleksową wymianę szyn poprzedza m.in. oczyszczenie tłucznia, regulacja toru, odwodnienie i wzmocnienie podtorza. W pracy wykorzystywane są specjalistyczne maszyny jak: oczyszczarki z zestawem wagonów, podbijarki, koparki, suwnice. W grudniu pociągi pojadą nowym torem ze Stróż do Grybowa. Kontynuowana będzie dalsza wymiana szyn i podkładów przy drugim torze. Roboty obejmą również kolejne zakresy na przejazdach kolejowo-drogowych.

Realizacja zadania o wartości 17 453 036,59 zł netto pozwoli zlikwidować ograniczenia prędkości. Utrzymane będą sprawne, rozkładowe podróże na południe Polski do miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych, jak np. Rytro, Żegiestów, Piwniczna, Muszyna, Krynica. Zakończenie prac przewidziano w drugim półroczu 2022 r.

W latach 2018-2021 w poprawę trasy Tarnów – Muszyna, PLK zainwestowały 161,5 mln zł ze środków budżetowych i własnych spółki. W tym, ponad 17 mln zł na realizowane obecnie zadanie między Stróżami a Grybowem.

Podróżni korzystają z dostępniejszych nowych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy. Przebudowano i doposażono 25 przejazdów.
Projekt: „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna” jest finansowany z budżetu państwa.

źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.