Limanowianin Bartłomiej Górka w Senacie RP

Limanowianin Bartłomiej Górka w Senacie RP

18-letni Bartłomiej Górka, Prezes Regionu Małopolskiego Młodych dla Wolności oraz Skarbnik Okręgu Nowy Sącz w partii KORWiN wziął udział w posiedzeniu Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, które odbyło się w sobotę w Senacie RP.

 – Posiedzenie skończyło się dla Klubu Młodych dla Wolności sukcesem. Wszystkie cztery złożone przez nas projekty uchwał zostały przegłosowane przez Parlament. Na nie składa się napisana przeze mnie Uchwała o Izbie Samorządowej i Zadaniach Izby Wyższej, Uchwała o Kulturze Bezpieczeństwa w Samorządach, Uchwała o Reformie Działalności Samorządów – Trójka Samorządowa oraz Uchwała o Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim – komentuje Górka.

Parlament Młodych RP to oddolna inicjatywa młodzieżowa zapoczątkowana w 2018 roku.

Temat tegorocznych obrad dotyczył działalności lokalnej oraz funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. W posiedzeniu udział wzięło blisko stu parlamentarzystów, z różnych regionów kraju, reprezentujących różnorodne poglądy polityczne, społeczne i gospodarcze, a także członkowie organizacji młodzieżowych i młodzieżówek partyjnych. Zdaniem organizatorów, misją Parlamentu Młodych jest nauka rzeczowej, kulturalnej i merytorycznej dyskusji oraz pomoc w nabyciu podstawowych umiejętności z zakresu debaty parlamentarnej.

fot. z archiwum B. Górki

 

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.