Kolejni przyłapani na gorącym uczynku nad Dunajcem. Grozi im do 3 lat więzienia

W ubiegły wtorek funkcjonariusze sądeckiej Policji znaleźli uprawę konopi indyjskich. Sześć krzewów było zasadzonych w Świniarsku nad rzeką Dunajec. Policjanci długo nie musieli czekać, by poznać właścicieli uprawy. 

WSB2020

Mundurowi przez jakiś czas obserwowali teren, gdy w pewnym momencie pojawiło się tam dwóch młodych mężczyzn: 20 i 21-latek.

- „Plantatorzy” od razu przystąpili do pielęgnacji krzewów, sowicie je podlewając, a wtedy na miejsce wkroczyli policjanci. Na ich widok mężczyźni zaczęli uciekać, jednak szybko zostali zatrzymani - informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Tego samego dnia mężczyźni usłyszeli zarzut uprawiania konopi. Grozi im do trzech lat więzienia. Obaj przyznali się do winy.

To już kolejne przyłapanie na gorącym uczynku. Pod koniec czerwca 23-latek w pobliżu lasu w Nowym Sączu również uprawiał marihuanę. Kiedy mężczyzna przyszedł wykopać rośliny, funkcjonariusze czekali już na jego plantacji, na której znajdowało się osiem krzewów konopi indyjskiej. Miał ze sobą plastikową donicę, gumowe rękawiczki, łopatę oraz worek foliowy.

Jeden hodował marihuanę, drugi ukrywał amfetaminę. Obaj usłyszeli zarzuty

Fot. KMP Nowy Sącz

 

CZYTAJ ZA DARMO nowe ewydanie Dobrego Tygodnika Sądeckiego

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.