Siatkówka. Czołowa lokata gorliczan w Polsce!

Wielki sukces gorlickiej siatkówki! Na początku lipca „dwójki” GKPS Gorlice wystąpiły na XXIV Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Kinder+Sport, który odbywał się na hali MOSiR w Zabrzu.

wsb3

W tej finałowej imprezie uczestniczyły 192 zespoły dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki”, „trójki” i „czwórki”.

Warto dodać, że na Śląsku prawo startu miały raptem dwie najlepsze drużyny poszczególnych kategorii z każdego województwa wyłonione po wielomiesięcznej rywalizacji ponad 40 tysięcy najmłodszych siatkarek i siatkarzy.

W „dwójkach” chłopców pokazali się najmłodsi siatkarze GKPS, mistrz Małopolski w składzie: Artur Bąk, Dawid Kamiński, Borys Kozień oraz Leon Kozień, uczniowie klas trzeciej i czwartej Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Ich trenerem był Tomasz Chmura. Młodzi gorliczanie mierzyli się z wymagającymi rywalami: MUKS Piętnastką Białystok, Anbudem MKS Będzin, KS Stalą Grudziądz, IUKS Jedynką Poznań, PSP 11 Kędzierzyn-Koźle II, UKS 22 Kraków, DMKS PLAS Kielce, UKS Orliki Międzyrzecz I, UMKS MOS Wola Warszawa oraz KS Wifama Łódź.

Czytaj również: Były bramkarz Sandecji: „Przyszła pora na nowe wyzwania. Mecze przeciw Sandecji będą wyjątkowe”

Po trzech dniach rywalizacji gorliccy siatkarze wywalczyli bardzo dobre 10. miejsce na 32 startujących.

- Rozgrywkom przez trzy dni bacznym okiem przyglądali się ambasadorzy Kinder+Sport, byli znakomici siatkarze, jeszcze do niedawna Reprezentanci Polski, Sebastian Świderski i Piotr Gruszka. Mamy nadzieję, że przynależność do czołówki najmłodszych siatkarzy w Polsce, zmotywuje naszych zawodników do dalszej ciężkiej pracy w przyszłym, sportowym roku informuje Gorlicki Klub Piłki Siatkowej.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: GKPS Gorlice

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.