Kolejna kolizja spowodowana przez pijanego kierowcę

Kolejna kolizja spowodowana przez pijanego kierowcę

zderzenie Korzenna

Wczoraj w Korzennej zderzyły się dwa samochody osobowe (21 sierpnia). Jak się okazuje, jedno z aut prowadził nietrzeźwy kierowca… Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Grybowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 12:20. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Citroen na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków, zjechał poza oś jezdni  i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym autem marki Hyundai.

– Kierujący citroenem 28-letni mieszkaniec gminy Korzenna w organizmie miał ponad promil alkoholu. Ponadto okazało się, że 28-latek ma również cofnięte uprawnienia do kierowania – poinformowała nas kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Jak dodaje policjantka, mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (art. 178a kk) oraz nie stosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami (art. 180a kk) grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia. Ponadto 28-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

O 13:57 na miejsce zadysponowani zostali strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna i OSP Korzenna Centrum. Ich zadaniem było między innymi usunięcie pozostałości po kolizji. Zajęli się także rozlanymi płynami eksploatacyjnymi.

fot. OSP Korzenna – KSRG

Czytaj też: Deszczowa noc na Sądecczyźnie. Interweniowali strażacy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama