Kobieta przyłapała włamywacza na gorącym uczynku. Uciekła, by wezwać policję

Kobieta przyłapała włamywacza na gorącym uczynku. Uciekła, by wezwać policję

Dzięki czujności mieszkanki gminy Uście Gorlickie, policjantom udało się złapać seryjnego włamywacza. Kobietę zaniepokoiła obecność mężczyzny przy jednym z domków letniskowych. Zapewne przeżyła też chwilę strachu, kiedy sama została zauważona przez przestępcę.

Sytuacja miała miejsce w sobotę (18 sierpnia) około godziny 11.

– Jak wskazała zgłaszająca kobieta, zainteresowała ją obecność mężczyzny przy domu, który w tym czasie powinien być pusty. Kiedy podeszła bliżej, zauważyła zakamuflowany w zaroślach samochód. Sama została także dostrzeżona przez mężczyznę, który ruszył w jej stronę. Kobieta uciekła i natychmiast powiadomiła Policję – informują gorliccy funkcjonariusze.

Gdy policjanci przybyli na miejsce, włamywacza już nie było. Mundurowym jednak udało się szybko wytypować potencjalnego sprawcę na podstawie zebranych informacji i pozostawionych przez niego śladów. Już kilka godzin później złodziej został zatrzymany w Gorlicach. W jego aucie znajdował się skradziony łup.

– Okazało się także, że kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód wraz z przedmiotami pochodzącymi z przestępstwa został zabezpieczony. Podczas przesłuchania mieszkańcowi powiatu gorlickiego przypisano jeszcze kilkanaście innych przestępstw z terenu gminy Uście Gorlickie – relacjonują policjanci.

W sumie 38-latek usłyszał 12 zarzutów kradzieży z włamaniem do domków letniskowych i przyczep kempingowych. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Złodziejowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.