Klaudia Zwolińska: naprawdę lubię złoty kolor [FILM]

Klaudia Zwolińska: naprawdę lubię złoty kolor [FILM]

Klaudia Zwolińska

Klaudia Zwolińska zdobyła złoty medal w konkurencji slalom K1 na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie, które odbywają się w Słowenii. Kilka dni wcześniej na tej samej imprezie wywalczyła wicemistrzostwo kontynentu w crossie indywidualnym.

Sądeczanka dała popis formy na mistrzostwach, z których wraca z dwoma medalami. Po zakończeniu zwycięskich dla niej zawodów, udzieliła krótkiego wywiadu dla oficjalnego profilu European Canoe Association (Europejski Związek Kajakowy) w mediach społecznościowych.

Serdecznie gratulacje, jesteś mistrzynią Europy. Jak skomentujesz ten wyczyn?

Klaudia Zwolińska: Nie wiem co powiedzieć, bo jestem bardzo szczęśliwa i trochę zszokowana, że tak dobrze mi poszło. Zazwyczaj w przeszłości przytrafiały mi się małe błędy, dlatego rok temu wywalczyłam jedynie srebro, ale wiedziałam że mogę więcej. Teraz bardzo cieszę się z tego złota, naprawdę lubię złoty kolor i jestem bardzo szczęśliwa, bo je zdobyłam.

Jak opiszesz to, co działo się na trasie w trakcie zawodów?

– To naprawdę bardzo trudne pytanie, ponieważ tutaj w Tacen działo się chyba praktycznie wszystko. Przez cały czas musiałam być mocno skoncentrowana, uważnie reagować na to co dzieje się na wodzie. To są niesamowicie specyficzne zawody, dlatego cieszę się, że tak mi poszło. Dobrze czytałam wodę, odpowiednio jej używałam, a nie tylko polegałam na swojej sile. To wszystko razem dobrze zadziałało i udało się osiągnąć sukces.

Film: Canoe Europe

Czytaj także: Historyczny sukces sądeckiej kajakarki Klaudii Zwolińskiej!

Reklama