Historyczny sukces sądeckiej kajakarki Klaudii Zwolińskiej!

Klaudia Zwolińska

W czwartek Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy w kajakarskie górskim, a w sobotnich zawodach była już bezkonkurencyjna. Sądeczanka wywalczyła dzisiaj tytuł najlepszej zawodniczki na Starym Kontynencie w konkurencji K1.

Impreza odbywająca się w Słowenii bardzo dobrze układa się dla 25-latki z Nowego Sącza, która imponuje wysoką formą. W czwartek zabrakło jej zaledwie 0,22 sekundy, aby zwyciężyć w rywalizacji crossu indywidualnego i zakończyła tamte zawody ze srebrnym medalem. Wówczas musiała uznać wyższość tylko Aleny Marx ze Szwajcarii.

Sobotnie zmagania to już popis umiejętności w wykonaniu Sądeczanki. W kwalifikacjach osiągnęła trzeci wynik, co było dobrym prognostykiem przez startem głównym, gdzie nie pozostawiła już swoim rywalkom złudzeń, kto tego dnia jest w najlepszej dyspozycji. Klaudia Zwolińska wyprzedziła zajmującą drugie miejsce Zuzanę Paňková ze Słowacji o aż niemal pięć sekund!

To historyczny sukces naszej zawodniczki, ponieważ po raz pierwszy w dziejach dyscypliny kajakarka z Polski została Mistrzynią Europy. Taki popis formy jest bardzo optymistyczny w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

Warto dodać, że wysokie szóste miejsce w dzisiejszych zawodach zdobyła Dominika Brzeska, również kajakarka z Nowego Sącza. Ukończyła zawody ze stratą 9,85 sekundy do zwyciężczyni.