Nowy Sącz. Jakub Olchawa młodzieżowym mistrzem Polski w kickboxingu [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. Jakub Olchawa młodzieżowym mistrzem Polski w kickboxingu [ZDJĘCIA]

Jakub Olchawa, Fight House Nowy Sącz, kickboxer, Nowy Sącz

W Starachowicach zakończyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu – formuła low kick juniorów młodszych, starszych i młodzieżowców. Sądecki klub Fight House przywiózł do Nowego Sącza dwa medale – w tym jeden z najcenniejszego kruszcu.

Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Starachowicach, Urząd Miejski oraz Klub Sportowy Dragon. Zawodnicy pojawili się na miejscu już w piątek. Wtedy też odbyły się rejestracje, ważenie oraz odprawy dla sędziów, trenerów i kierowników wszystkich ekip. Rywalizacja wystartowała w sobotę wczesnym rankiem od walk eliminacyjnych.

Młodzieżowym Mistrzem Polski w wadze 86 kg został Jakub Olchawa z Fight House Nowy Sącz. Okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii. Szansę na zdobycie złota miała także Zuzanna Michalik (56 kg), ale w półfinale uległa na punkty bardziej doświadczonej rywalce. Finalnie sięgnęła po brąz. W młodych zawodnikach widać było mnóstwo zaangażowania i pasji. Bez medalu, za to ze sporą dawką doświadczenia wrócili: Kamil Rogóż, Oskar Cionek i Nikodem Święs. Występ całej piątki, ich pasja i zostawione w ringu poświęcenie przekonują, że przyszłość sportów walki maluje się w Nowym Sączu właściwymi kolorami. Za przygotowania sportowców odpowiadali: Katarzyna Dudek, Rafał Dudek, Mirosław Smętek, Szymon Miłek, Wiktor Pogwizd, Bartłomiej Frączek i Przemysław Tobiasz.

– Dla większości zawodników to był pierwszy tak duży turniej. Ranga mistrzowska jest gwarancją trudnych walk, wysokiego poziomu i najlepszych zawodników z całego kraju, wiec ogromnie cieszymy się, że przywozimy kolejne mistrzowskie medale do Nowego Sącza – mówi trener Rafał Dudek, po czym dodaje: – Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom, bo bez nich nasze starania nie byłyby możliwe do realizacji: Sport i Turystyka Nowy Sącz, Huzar, Lody Miś Nowy Sącz, OSKP Pietryga, fonmix.pl. Mennica Sądecka, Marpanel, Aqua System. Poniżej kilka zdjęć z Mistrzostw Polski z udziałem młodych zawodników Fight House.

Fot. Fight House

Czytaj także: Nowy Sącz. Juwenalia ANS dzień drugi. Istne szaleństwo pod sceną [GALERIA ZDJĘĆ]

Reklama