Burza nadciąga nad Sądecczyznę. Jest ostrzeżenie drugiego stopnia

Burza nadciąga nad Sądecczyznę. Jest ostrzeżenie drugiego stopnia

burza

W ostatnich dniach synoptycy niemal codziennie informują o prognozowanych burzach. Tak też jest dzisiaj. Tym razem jednak ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez IMGW ma wyższy, bo drugi stopień.

W niektórych częściach naszego regionu już słychać grzmoty. Według prognoz wraz z burzami wystąpią bardzo silne opady deszczu – do 35, a lokalnie nawet do 50 milimetrów. Porywy wiatru osiągną prędkość do 70 km/h.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia, które obowiązywać będzie dzisiaj od południa do godziny 22:00 (20 maja). Prawdopodobieństwo, że prognozy synoptyków się sprawdzą wynosi 80%.

Podobne prognozy dotyczą całej Małopolski. W związku z tym wydano ALERT RCB.

– Biorąc pod uwagę II stopień ostrzeżenia, zawnioskowaliśmy o alert RCB, który właśnie został wydany. Służby są w gotowości. Stosowna informacja została również przekazana do powiatowych centrów zarządzania kryzysowego. Przypominamy, że podczas burzy trzeba zachować szczególną ostrożność, przede wszystkim unikać otwartych przestrzeni i jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie – informuje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Strażackie wspomnienia. Ktoś podpalił ośrodek wypoczynkowy

Reklama