13. edycja Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW [ZDJĘCIA]

13. edycja Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW [ZDJĘCIA]

Odgrywały scenki obyczajowe, śpiewały, gotowały i robiły girlandy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Klęczan pokazały się z klasą na 13. edycji Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW. W każdej z kategorii zdobyły miejsce na podium. Wywalczyły nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 złotych.

W weekend (7 i 8 października) w miejscowości Jabłonka w Orawskim Centrum Kultury miała miejsce 13. edycja Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. W zmaganiach wzięło udział 12 grup i Stowarzyszeń KGW pochodzących z 10 powiatów województwa małopolskiego: brzeskiego, gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, olkuskiego, tatrzańskiego, wadowickiego i wielickiego. Kategorie w jakich o podium walczyły uczestniczki to:

  • konkurs tradycyjnych scenek obyczajowych – II miejsce KGW Klęczany za wystawienie scenki pt. „Imieniny u gospodorza”,
  • konkurs tradycyjnych potraw regionalnych, których głównym składnikiem była śliwka – I miejsce KGW Klęczany za kaszę ze śliwką suską,
  • konkurs rękodzieła artystycznego za wykonanie girlandy – II miejsce KGW Klęczany,
  • konkurs pieśni ludowych – I miejsce KGW Klęczany.

Gratulujemy Paniom z Klęczan!

Obok nich również inne KGW i Stowarzyszenia z Sądecczyzny prezentowały się podczas przeglądu. Nagrodę główną, jaką była statuetka i honorarium pieniężne w wysokości 3 000 złotych, zdobyło Stowarzyszenie Kobiet Binczarowskich. Nagrodą wyróżniono też trzy inne Koła. Po 2 500 złotych trafiło do KGW Nowe Bystre, KGW Krasne-Lasocice oraz do KGW Klęczany.

 

 

fot. Gm. Chełmiec

źródło: Gm. Chełmiec

Czytaj też:

10 października. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Są nowe miejsca, gdzie znajdziesz pomoc!

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama