Trzycierz. BMW uderzyło w przepust, kiedy było wyprzedzane

Trzycierz. BMW uderzyło w przepust, kiedy było wyprzedzane

W niedzielę, 8 października, w miejscowości Trzycierz (gmina Korzenna) doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów: BMW S3, Hyundai IX35 oraz Peugeot 508. BMW wypadło z drogi powiatowej i uderzyło w przepust, o czym informowaliśmy TUTAJ. Jak się okazuje, do sytuacji doszło w trakcie wyprzedzania pojazdu przez dwa pozostałe auta.

Służby otrzymały zgłoszenie o kolizji o godzinie 15:08. Na miejsce udali się strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu i OSP Korzenna, załoga karetki pogotowia ratunkowego, a także patrole z Komisariatu Policji w Grybowie oraz z wydziału ruchu drogowego komendy w Nowym Sączu.

– Do zderzenia pojazdów doszło podczas wykonywania manewru wyprzedzania przez kierującego peugeotem oraz kierującego hyundaiem, na skutek czego wszystkie samochody zostały uszkodzone, a bmw wpadło do przydrożnego rowu i uderzyło w przepust – poinformowała nas Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Autami podróżowało łącznie 9 osób. Wszystkie wysiadły z pojazdów o własnych siłach, ale jedna skarżyła się na dolegliwości. Otrzymała pierwszą pomoc z rąk strażaków, a następnie trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia. Ostatecznie po przebadaniu mogła pozostać na miejscu.

Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji pomoc drogowa zabrała uszkodzone BMW. Po wydobyciu samochodu dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych – relacjonuje st. bryg. Paweł Motyka, Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu. Jak dodaje, działania strażaków trwały prawie trzy godziny.

Czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia prowadzą funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie. Pracują nad ustaleniem dokładnych przyczyn, przebiegu, a także sprawcy kolizji.

Jak zaznacza Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu, wszyscy kierujący byli trzeźwi.

fot. JRG nr 1 w Nowym Sączu