Karta Nowosądeczanina: debata bez radnych PiS. Dlaczego?

Wobec braku zgody wiceprzewodniczącego Artura Czerneckiego na zwołanie nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, dziś w sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie zwołane przez prezydenta Ludomira Handzla  na którym dyskutowano o projekcie Karty Nowosądeczanina. Z zaproszenia do udziału w dyskusji nie skorzystali radni PiS. Ich krzesła pozostały puste... Jak twierdzi przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk - spotkanie było bezsensowne, ponieważ dubluje posiedzenia komisji. 

WSB2020

- Wczoraj do Rady Miasta wpłynęło pismo prezydenta informujące o dzisiejszym spotkaniu. Przekazałam je wszystkim radnym. W odpowiedzi wystosowałam pismo, w którym poinformowałam, że wszystkie projekty uchwał, które wpływają do RM są przekazywane komisjom. Wtedy jest czas na pytania i odpowiedzi, zapraszane są wszystkie osoby związane z danym projektem uchwały. Tak samo będzie i w tym przypadku - stwierdziła przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk tłumacząc nieobecność swoją i kolegów klubowych.

Jak dodała - jeszcze w tym tygodniu komisje zajmą się Kartą Nowosądeczanina.

- Prosiliśmy o zwołanie sesji nadzwyczajnej, bo temat jest bardzo ważny i chcieliśmy go przedyskutować. Przede wszystkim jednak tracimy czas potrzebny na zamówienie i przeprowadzenie całej procedury. Nie chciałem też, aby rozmawiać na ten temat w 23 godzinie sesji między przepychankami politycznymi, tylko aby można było skupić się na merytorycznej pracy - mówił Ludomir Handzel.

Jak poinformował prezydent, zespół pracujący nad Kartą Sądeczanina zakończył już swoje prace i przedstawił koncepcję. Jak podkreślił  - największe koszty związane z wprowadzeniem karty dotyczą komunikacji miejskiej. Według wyliczeń wyniosą one 4 mln złotych. Wyraził również nadzieję, że w głosowaniu dotyczącym wdrożenia karty nikt nie będzie się sprzeciwiał.

 

Transmisję z spotkania można obejrzeć tutaj:

Spotkanie poświęcone przedyskutowaniu Uchwały w sprawie wprowadzenia Karty Nowosądeczanina

Nowy Sącz. Ratusz. 08.10.2019 godzina 15.00. Spotkanie poświęcone przedyskutowaniu Uchwały w sprawie wprowadzenia Karty Nowosądeczanina z Prezydent Ludomir Handzel Klub Radnych Koalicja Nowosądecka i część radnych Miasta Nowego Sącza

Opublikowany przez Marcin Łoboz Wtorek, 8 października 2019

 

 

 

 

Czytaj tez:

Karta Nowosądeczanina od stycznia? To możliwe, jeśli Rada Miasta pomoże. Na razie jest... veto

PUMA

9 comments

 1. Bartek 8 października, 2019 at 20:00 Odpowiedz

  Kolejny przykład i potwierdzenie, że nigdy więcej nie można już głosować na partyjnych aparatczyków przy wyborach do władz lokalnych.

  Pamiętajcie o tym za kilka lat – kasta PiS z rodzinami poza ciepłymi posadkami i rozdawaniem naszych pięniędzy nie zrobiła nic dla naszego miasta. Zatem nigdy więcej PiS i ich popleczników!

 2. Sądeczanin 8 października, 2019 at 20:12 Odpowiedz

  Gratulacje z wyboru wspaniałej pisowskiej rady którą ma w d…e sądeczan. Dba tylko o swoje interesy a jak prezydent chce zrobić coś dobrego i wyciągnąć to miasto z zadupia i ciemnoty to tylko ma żucane kłody pod nogi.

 3. Lucjan 9 października, 2019 at 08:54 Odpowiedz

  Prawidłowa decyzja pozostałych radnych. Prezydent i KN i KO zrobili szopke we fleszach kamer. Ale ludzie to nie ciemnogrod. Wybory tuż, tuż to trzeba namieszać?. Pani IWONO BRAWO I DO PRZODU.

 4. Sądeczok 9 października, 2019 at 09:58 Odpowiedz

  Prezydent zaprasza do dyskusji nad tematem ważnym społecznie, bo chce poznać różne opinie i różne punkty widzenia proponowanych rozwiązań, które jeszcze można dopracować. Radni, którzy nie tak dawno grzmieli na Prezydenta, że są zaskakiwani projektami uchwał, że Prezydent nie zaprasza ich do współpracy, teraz sami odmawiają współpracy z Prezydentem i rzetelnej pracy dla nas – mieszkańców Nowego Sącza. Hipokryzja level master.

  • Lucjan 9 października, 2019 at 13:42 Odpowiedz

   Dyskutuje się na komisjach, trzeba znać regulamin rady. Ale cóż niektórzy wola odwracanie uwagi od załatwiania istotnych spraw.!!!!! Na przykład powrotu dopłaty do wody.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.