Karta Nowosądeczanina: debata bez radnych PiS. Dlaczego?

Wobec braku zgody wiceprzewodniczącego Artura Czerneckiego na zwołanie nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, dziś w sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie zwołane przez prezydenta Ludomira Handzla  na którym dyskutowano o projekcie Karty Nowosądeczanina. Z zaproszenia do udziału w dyskusji nie skorzystali radni PiS. Ich krzesła pozostały puste... Jak twierdzi przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk - spotkanie było bezsensowne, ponieważ dubluje posiedzenia komisji. 

Renault2

- Wczoraj do Rady Miasta wpłynęło pismo prezydenta informujące o dzisiejszym spotkaniu. Przekazałam je wszystkim radnym. W odpowiedzi wystosowałam pismo, w którym poinformowałam, że wszystkie projekty uchwał, które wpływają do RM są przekazywane komisjom. Wtedy jest czas na pytania i odpowiedzi, zapraszane są wszystkie osoby związane z danym projektem uchwały. Tak samo będzie i w tym przypadku - stwierdziła przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk tłumacząc nieobecność swoją i kolegów klubowych.

Jak dodała - jeszcze w tym tygodniu komisje zajmą się Kartą Nowosądeczanina.

- Prosiliśmy o zwołanie sesji nadzwyczajnej, bo temat jest bardzo ważny i chcieliśmy go przedyskutować. Przede wszystkim jednak tracimy czas potrzebny na zamówienie i przeprowadzenie całej procedury. Nie chciałem też, aby rozmawiać na ten temat w 23 godzinie sesji między przepychankami politycznymi, tylko aby można było skupić się na merytorycznej pracy - mówił Ludomir Handzel.

Jak poinformował prezydent, zespół pracujący nad Kartą Sądeczanina zakończył już swoje prace i przedstawił koncepcję. Jak podkreślił  - największe koszty związane z wprowadzeniem karty dotyczą komunikacji miejskiej. Według wyliczeń wyniosą one 4 mln złotych. Wyraził również nadzieję, że w głosowaniu dotyczącym wdrożenia karty nikt nie będzie się sprzeciwiał.

 

Transmisję z spotkania można obejrzeć tutaj:

Spotkanie poświęcone przedyskutowaniu Uchwały w sprawie wprowadzenia Karty Nowosądeczanina

Nowy Sącz. Ratusz. 08.10.2019 godzina 15.00. Spotkanie poświęcone przedyskutowaniu Uchwały w sprawie wprowadzenia Karty Nowosądeczanina z Prezydent Ludomir Handzel Klub Radnych Koalicja Nowosądecka i część radnych Miasta Nowego Sącza

Opublikowany przez Marcin Łoboz Wtorek, 8 października 2019

 

 

 

 

Czytaj tez:

Karta Nowosądeczanina od stycznia? To możliwe, jeśli Rada Miasta pomoże. Na razie jest... veto

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.