Karate. Wielki sukces sądeczan! Ambitne cele

Karate. Wielki sukces sądeczan! Ambitne cele

Ze świetnej strony w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Sandomierzu pokazali się reprezentanci Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin.

Klub z miasta nad Dunajcem reprezentowali: Nikodem Święs, Szymon Ogórek, Klemens Ogórek, Fabian Hamiga, Dominik Janik, Karolina Sekuła, Kamila Nowak i Klaudia Kowalska.

Na imprezie w województwie świętokrzyskim wystartowało 270 zawodników z 20 klubów Karate Kyokushin z całej Polski.

Złoty medal w kumite (walka sportowa karate – przyp. red.) kadetów wywalczył Dominik Janik, zwyciężając w trzech walkach. Co najważniejsze, sądeczanin miał w każdym z tym pojedynków zdecydowaną przewagę. W finale kumite juniorów naprzeciw siebie stanęli dwaj zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin, Klemens Ogórek i Nikodem Święs. Lepszy, podobnie jak miesiąc wcześniej na Mistrzostwach Makroregionu, okazał się ten pierwszy. Tymczasem w kumite juniorów młodszych brat Klemensa Szymon Ogórek zdobył drugie miejsce.

Kamila Nowak, Karolina Sekuła, Klaudia Kowalska i Fabian Hamiga nie zdołali zakwalifikować się do strefy medalowej jednak niebawem czekają ich kolejne wyzwania.

Przy okazji reprezentacja NKS Karate Kyokushin zwiedziła Sandomierz. Kolejną imprezą, w której wezmą udział karatecy z Nowego Sącza będzie Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Wieliczce. Wówczas trener shihan Andrzej Krawontka oraz instruktorzy: sensei Łukasz Krawontka i sensei Edward Krawczyk przygotują reprezentację, która będzie chciała powtórzyć wynik z ubiegłego roku: pierwsze miejsce wśród 29 klubów. Trzymamy kciuki!

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. NKS Karate Kyokushin

Share on twitter
Share on facebook