Karate. Medale Mistrzostw Europy dla sądeczan!

Duet adeptów Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin wywalczył dwa brązowe medale na 32. Mistrzostwach Europy, które pod koniec września rozgrywano w Kaliningradzie.

Na matach zaprezentowało się 410 zawodników i zawodniczek reprezentujących 21 państw, również spoza Europy – z Japonii, Libii czy Australii.

NKS Karate Kyokushin w Rosji reprezentowało pięcioro karateków: Klaudia Kowalska, Kamila Nowak (srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy), Karolina Sekuła, Szymon Ogórek i Klemens Ogórek (brązowy medalista ME w 2016 r.).

Czytaj również: Dawid Janczyk ma nowy klub! Zagra w „okręgówce”

Wśród juniorów młodszych na trzecich miejscach uplasowali się Karolina Sekuła oraz Szymon Ogórek.

Karolina i Szymon są złotymi medalistami Mistrzostw Makroregionu Południowego 2018 r., zdobycie medali na Mistrzostwach Europy to ich wielki sukces sportowy. Na Mistrzostwach Europy w Kaliningradzie nasi zawodnicy prezentowali pełne zaangażowanie w kolejnych walkach o wejście do strefy medalowej. Najbliżej zdobycia kolejnego medalu była najmłodsza zawodniczka naszego klubu Klaudia Kowalska, która w walce o podium, po dogrywce za wskazaniem sędziów 3:2, znalazła się tuż poza podium – mówi trener NKS Andrzej Krawontka.

Już niebawem karatecy NKS będą mieli okazję do świętowania kolejnych sukcesów. Wystartują w takich imprezach jak Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Tarnowskich Górach (20 października), Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ełku (10 listopada) i Puchar Polski: młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów w Szczecinku (9 grudnia). Z pewnością instruktorzy Andrzej Krawontka, Łukasz Krawontka, Robert Popardowski oraz Edward Krawczyk dobrze przygotują swoich podopiecznych do wspomnianych startów.

Warto wiedzieć, że reprezentantami klubu, prócz medalistów z Rosji, są także: Dominika Dąbrowska, Nikodem Święs, Mateusz Wójcik, Dominik Leśniak, Natalia Lach, Dominik Janik, Karol i Mikołaj Milanowscy, Nadia i Damian Potoczek, Szymon Dacków, Krystian Lasyk, Mateusz Dąbrowski, Andrzej Talarczyk, Przemysław Bobak.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: NKS Karate Kyokushin

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.