Burza w Gorlicach! Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim nie wpuszczono burmistrza

Od wczorajszego wieczoru tematem numer jeden w Gorlicach jest wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ale bynajmniej nie ze względu na sam fakt jego przyjazdu do miasta nad Ropą. Burmistrz Gorlic Rafał Kukla nie został wpuszczony do Gorlickiego Centrum Kultury na "otwarte" spotkanie z prezesem Kaczyńskim, które rozpoczęło się o godzinie 18. w sali teatralnej. Ochrona uniemożliwiła również wejście kandydatce na burmistrza - Marioli Migdar oraz zastępcy obecnego gospodarza -  Łukaszowi Bałajewiczowi.

wsb3

Początkowo również przedstawiciele niektórych mediów ogólnopolskich oraz lokalnych mieli spore trudności z dostaniem się do środka. Pod GCK została także grupa mieszkańców, którzy nie kryli swojego oburzenia zaistniałą sytuacją. Burmistrz miał w planach osobiste przekazanie prezesowi Kaczyńskiemu  pisma dotyczącego rafinerii Glimar, a konkretniej - składowiska niebezpiecznych odpadów znajdujących się na jej terenie. Niestety nie udało mu się wejść do budynku,  którym paradoksalnie na co dzień zarządza. Kopia pisma poniżej.

Film z zaistniałej sytuacji opublikował jeden z kandydatów do Rady Miasta.

Opublikowany przez Anatol Krygowski Sobota, 13 października 2018

- W dniu dzisiejszym Burmistrz Rafał Kukla korzystając z obecności Jarosława Kaczyńskiego próbował wręczyć Panu Prezesowi pismo w sprawie sytuacji w byłej rafinerii Glimar oraz pamiątkowy album. Niestety zwarty kordon ochrony nie dopuścił go do Prezesa, a drzwi Gorlickiego Centrum Kultury zostały zatrzaśnięte mu przed nosem... Rafałowi Kukli w tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak przesłać przygotowane pismo pocztą na ul. Nowogrodzką w Warszawie - czytamy na oficjalnej stronie komitetu wyborczego, z którego ubiega się o reelekcję obecny burmistrz.

Polityczny szach-mat prezesa Kaczyńskiego. Sześć osób zawieszonych w prawach członków partii

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.