Karate. Grad medali zawodników NKS! „Pokazał, że może pokonać najlepszych w Polsce”

Świetnie na Mistrzostwach Makroregionu Południowego Karate Kyokushin, które odbyły się 30 marca w Leżajsku zaprezentowali się zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin.

wsb3

W imprezie startowało łącznie 240 karateków z 32 klubów z terenów województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Nasz klub reprezentowali: Klaudia Kowalska, Kamila Nowak, Karolina Sekuła, Nikodem Święs, Oliwia Zarabska, Karolina Zarabska i trener shihan Andrzej Krawontka.

Na najwyższym stopniu podium stawali Nikodem Święs i Karolina Sekuła. Nikodem stoczył trzy zwycięskie pojedynki w kategorii kumite juniorów -75 kg.

- Pokazał, że może wygrać z najlepszymi zawodnikami karate w kraju, jego zdecydowane, błyskotliwe i mocne techniki karate, nieustępliwość i walka do ostatniej sekundy wywarły duże uznanie w decyzjach sędziów – chwali podopiecznego shihan Andrzej Krawnotka.

Czytaj również: ZMIANY W SANDECJI! TOMASZ MICHAŁOWSKI REZYGNUJE ZE STANOWISKA PREZESA

Karolina Sekuła, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Rosji, była najlepsza w kategorii kumite juniorek do 55 kg. Sądeczanka wygrywała przed czasem, za co należy jej się spory szacunek.

Brąz zdobyły Kamila Nowak oraz Oliwia Zarabska. Pierwsza z nich walczyła z kategorii juniorek młodszych -50 kg. Wygrała dwie walki, zaś w potyczce decydującej o wejściu do finału musiała już uznać wyższość rywalki. Oliwia pokazała się w kategorii kumite juniorek młodszych +55 kg.

Shihan Andrzej Krawontka, trener NKS jest dumny z postawy wszystkich zawodników reprezentujących Sądecczyznę.

Warto dodać, że to już kolejny sukces reprezentantów NKS. Na początku marca duet Martyna Janik i Nadia Potoczek triumfował na Ogólnopolskim Turnieju Karate w Będzinie.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: NKS

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.