Dworzec MPK będzie gotowy kilka miesięcy wcześniej

Zgodnie z umową, remont dworca autobusowego MPK ma zostać zakończony we wrześniu br. Jednak wykonawca zapewnił, iż finisz prac prawdopodobnie nastąpi już w czerwcu - informują pracownicy Urzędu Miasta. 

wsb3

Przypominamy, iż powierzchnia nowego, dwupoziomowego budynku zajmuje ponad sześćset metrów kwadratowych. W nim znajdować się będą: pomieszczenia biurowe, socjalne, punkt obsługi klienta, poczekalnia dla pasażerów z dynamiczną tablicą informacyjną, biletomat, poczekalnia dla kierowców, toalety, a także punkty usługowe oraz gastronomiczne. Dodatkowo, wszystkie perony będą zadaszone i przeszklone. Jak deklarują urzędnicy, obiekt jest przyjazny osobom niepełnosprawnym, zamontowano w nim windę.

Obecnie trwają prace wykończeniowe wnętrza budynku m.in.: układana jest posadzka, czy też montowane są podwieszane sufity. Na zewnątrz ,,pod dachem" trwa montaż kostki kamiennej. Natomiast na chodnikach rozmieszczana jest instalacja elektryczna, trwa tam także układanie kostki brukowej.

Fot. UM Nowy Sącz

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.