Zmiany w Sandecji! Tomasz Michałowski rezygnuje ze stanowiska prezesa

Był 4 czerwca 2018 roku, gdy nowosądeckie media donosiły: Rada Nadzorcza powołała nowego prezesa Sandecji, został nim Tomasz Michałowski.

39-latek doświadczenie na podobnych stanowiskach zbierał w klubie piłki ręcznej – nowosądeckiej Olimpii/Beskid, z którą awansował do Superligi oraz wcześniej w klubie bokserskim SKB Golden Team.

Sandecja za jego rządów szybko wyszła na prostą – poprawiły się klubowy marketing czy frekwencja na stadionie. Nie brakowało przeróżnych akcji charytatywnych czy darmowych biletów dla kibiców. Przede wszystkim jednak piłkarze i trenerzy mogli skoncentrować się wyłącznie na grze w piłkę nożną, co zresztą widać w ligowej tabeli (Sandecja jest czwarta). Nowosądecki klub dysponuje obecnie bardzo silną kadrą zawodniczą, ma szkoleniowca z nazwiskiem.

Dziś na łamach oficjalnej witryny internetowej klubu z Kilińskiego pojawiło się oświadczenie wciąż jeszcze urzędującego prezesa. Publikujemy je w całości poniżej:

Podjąłem decyzję, że z dniem 30 kwietnia 2019 roku składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu MKS Sandecja S.A. Powodem mojej rezygnacji są kwestie osobiste.

Decydując się na objęcie tej funkcji w czerwcu ubiegłego roku postawiłem sobie dwa, podstawowe zadania. Po pierwsze, utrzymanie drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi, co jak wskazuje historia drużyn, poprzednio zdegradowanych z ekstraklasy nie jest zadaniem łatwym. Drugim priorytetem było dla mnie uporządkowanie spraw związanych z Akademią Sandecja, która powinna być kołem zamachowym dla rozwoju całego klubu.

Podczas tego okresu dane mi było poznać wielu wspaniałych ludzi, autentycznie oddanych Klubowi. Dziękuję przede wszystkim: piłkarzom, trenerom, a także Panu Prezydentowi Ludomirowi Handzlowi oraz jego poprzednikowi Panu Ryszardowi Nowakowi. Słowa podziękowania kieruję też do Radnych Rady Miasta za podejmowanie pozytywnych uchwał dotyczących sportu w naszym mieście w tym klubu Sandecja. Wyrazy wdzięczności ślę też w kierunku sponsorów, rodziców zawodników i wszystkich tych, którzy byli przy klubie przez cały ten czas.

Szczególne słowa podziękowania składam też na ręce wszystkich kibiców, którzy pomimo spadku z ekstraklasy nie odwrócili się od klubu. Jeżeli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam. Przepraszam też każdego, kto w wyniku moich działań bądź decyzji poczuł się urażony. Nie było to moją intencją.

Pod koniec kwietnia, przed moim ustąpieniem z funkcji Prezesa Zarządu przedstawię do Państwa opinii szczegółowe sprawozdanie z okresu w jakim zarządzałem MKS Sandecja S.A.

Jednocześnie informuję, że Rada Nadzorcza w najbliższych dniach rozpisze konkurs na stanowisko nowego Prezesa Zarządu MKS Sandecja S.A.

Praca na rzecz klubu Sandecja była dla mnie zaszczytem!

Z poważaniem

Tomasz Michałowski”.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.