Kapela Ciupaga rusza na podbój Dubaju

Jeden z najbardziej żywiołowych zespołów Sądecczyzny da popis swoich umiejętności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kapela Góralska Ciupaga z Łącka wyruszyła wczoraj na międzynarodowy festiwal muzyczny. Jak zapowiada lider grupy, to nie koniec zagranicznych występów.

– Zostaliśmy zaproszeni przez Ministerstwo Kultury Zjednoczonych Emiratów Arabskich – wyjaśnia Piotr Krzywdziński, lider Kapeli Ciupaga. Na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym Al Ain 2019 wystąpi siedem zespołów z całego świata. Polskę reprezentować będzie właśnie zespół z Łącka, który zagra trzy koncerty.

– Będą one swoistą atrakcją, ponieważ oprócz grania dla uczestników festiwalu przewidziany jest czas na ubogacenie kulturalne, czyli porozmawianie, spotkanie się z zespołem, zrobienie wspólnych zdjęć – informuje Piotrek.

Kapela Ciupaga istnieje od 2005 roku. W 2016 zyskała sławę poprzez udział w programie ,,Mam Talent”. Ma na swoim koncie niezliczone koncerty w Polsce i za granicą, własne utwory i teledyski.

– Zespół wielokrotnie reprezentował Polskę poza granicami kraju na zaproszenie konsulatu Armenii. Koncertował również w Holandii, Niemczech, Francji, Gruzji, Czech, Słowacji, Austrii. Obecnie prowadzone są rozmowy w sprawie trasy koncertowej w USA – zdradza lider kapeli.

Życzymy powodzenia!

fot. Kapela Góralska Ciupaga

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.