Kamionka Wielka. Specjalny radar, nowa nawierzchnia i „zebry”

Kamionka Wielka. Specjalny radar, nowa nawierzchnia i „zebry”

asfalt

Praca na drogach naszego regionu wre. Wkrótce rusza kolejny remont, tym razem na drodze powiatowej w Kamionce Wielkiej. Inwestycja pochłonie ponad 4 miliony złotych.

Remont drogi powiatowej nr 1577 K Kamionka Wielka – Kamionka Wielka dotyczy odcinka o długości ponad 2,5 kilometra. Planowane prace obejmują: wymianę nawierzchni i podbudowy z poboczami, powstanie trzech doświetlonych przejść dla pieszych z aktywnym oznakowaniem, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (mowa tu o radarze informującym o prędkości), a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

– Według ustaleń z wykonawcą robót prace rozpoczną się po świętach wielkanocnych, czyli za 2-3 tygodnie – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją Maria Olszowska ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Zgodnie z planem, inwestycja ma zakończyć się do 18 sierpnia 2023 roku. Koszt jej realizacji to 4 039 391,27 zł, a dofinansowanie pozyskane przez powiat z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 2 019 965 zł.

mapa: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
fot. ilustr.: pixabay.com


Czytaj też:

Zamknięty most na jednej z dróg powiatowych w regionie

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama