Kamil Kożuch z Bobowej zdobył Złotą Kielnię

Kamil Kożuch z Bobowej zdobył Złotą Kielnię

Drugoklasista z Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej Kamil Kożuch w niecałe 4 godziny zamontował okno i… nie będzie musiał zdawać egzaminu zawodowego na koniec szkoły.  Sposób na ominięcie egzaminu oczywiście konkursowy: wziął udział w centralnym finale ogólnopolskiego 46. Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Poznaniu. Rywalizując z piątką innych zawodników, zdobył drugie miejsce.

Do finału zakwalifikowało się poprzez eliminacje okręgowe 42 uczniów z całego kraju, podzielonych na siedem specjalności budowlanych. W gronie sześciu najlepszych dekarzy znalazł się Kamil Kożuch z klasy dekarskiej w Bobowej.

– Wszyscy jesteśmy z Kamila bardzo dumni. To dla niego duże wyróżnienie. Najpierw zawodnicy pisali specjalny test, w którym musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a potem wykonywali montaż okna dachowego – mówi Janusz Średniawa, nauczyciel młodego bobowskiego dekarza.

– Kamil doskonale poradził sobie w obydwu częściach zmagań, mimo, że przyszło mu mierzyć się z bardziej doświadczonymi uczniami klas trzecich. Zamontował okno w niecałe 4 godziny. W montażu bowiem liczy się nie tylko czas, ale przede wszystkim dokładność, bezpieczeństwo, odpowiednie wykonanie izolacji termicznej. Kamil jest zdolnym uczniem. Bardzo zależy mu na nauce zawodu i na pracy. Wszyscy trzymamy za niego kciuki – dodaje Janusz Średniawa.

Zmagania finałowe odbyły się podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich „BUDMA” w jednym z pawilonów wystawienniczych. Kamil jako finalista otrzymał cenne nagrody rzeczowe oraz został zwolniony z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Sponsorem wyjazdu ucznia i opiekuna do Poznania była firma Fakro, patron klasy dekarskiej utworzonej w ZSZ w Bobowej.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej.

Reklama