Kacper Tomasiak wicemistrzem świata. Następca Stocha, Kubackiego i Żyły idzie po swoje

Kacper Tomasiak wicemistrzem świata. Następca Stocha, Kubackiego i Żyły idzie po swoje

Kacper Tomasiak, Rytro, Sądecczyzna, skoki narciarskie, wicemistrz świata

Jest uznawany za najbardziej utalentowanego skoczka młodego pokolenia. Niedawno ukończył 16-lat a na urodziny sprawił sobie nie lada prezent. Ponad trzy tygodnie temu zdobył drużynowe wicemistrzostwa świata juniorów a teraz też uzyskał prawo startu w Pucharze Świata – jako pierwszy na świecie z rocznika 2007. Kacper Tomasiak – oto imię i nazwisko godne zapamiętania. Kciuki za dobrą karierę warto trzymać tym bardziej, że młody sportowiec jest bezpośrednio związany z ziemią sądecką. Tutaj przyjeżdża, trenuje. Jego tata Wojciech jest z Rytra – obecnie trener klubu SMS Szczyrk.

Pierwsza kadra (z Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą oraz Kamilem Stochem na czele) należy do zaawansowanej wiekowo. Nic więc dziwnego, że kibice skoków narciarskich z coraz większym niepokojem spoglądają na potencjalnych następców. I tutaj informacja warta zapamiętania. Następca jest. Nazywa się Kacper Tomasiak. W dniu 20 stycznia 2023 roku ukończył 16 lat. Ponad trzy tygodnie temu odbyły się w Kandzie Mistrzostwa Świata juniorów w skokach narciarskich. Tam rywalizował z zawodnikami nawet o cztery lata starszymi od siebie. Nie ustępował im na krok. W pierwszych trzech treningach zajął kolejno: 2., 4. oraz 3. miejsce. W konkursie głównym uplasował się tuż za podium. Ale w „drużynówce” sięgnął po wicemistrzostwo świata. Zdążyły się już pojawić pierwsze porównania w wielkimi mistrzami. Ostatnim zawodnikiem, który w wieku 16 lat zakończył rywalizację w czołowej „czwórce” Mistrzostw Świata juniorów był Austriak Gregor Schlierenzauer.

Zawodnik w pełni poświęca swoje życie skokom narciarskim. Celowo podjął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk, gdzie o jego należyty rozwój dba Sławomir Hankus. Reprezentuje też barwy klubu LKS Klimczok Bystra. Jego tata Wojciech Tomasiak również podporządkował swoje życie sportom zimowym. Najpierw na Sądecczyźnie ukształtował swoje umiejętności. Potem by je pogłębić, wyruszył na na studia do Krakowa (Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha). Następnie podjął pracę w Szczyrku. W Bielsku-Białej urodził się jego syn Kacper, o którym obecnie rozpisują się ogólnopolskie media. Rodzina Tomasiaków zjawiła się niedawno na spotkaniu w Rytrze. Kariera Kacpra nabiera niezwykłego tempa. Zawodnik jest powoli przymierzany do startów w Pucharze Świata. Z relacji osób blisko związanych z zawodnikiem wiemy, że jeśli kariera Kacpra będzie szła tym torem co teraz to pierwsze podium seniorskiego Pucharu Świata jest kwestią nieodległego czasu.

Czytaj także: Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny wybrany. Zobacz zdjęcia z Gali Finałowej

Fot: skijumping.pl

Reklama