My z Nich!

My z Nich!

My z nich! Pierwszego marca obchodzimy NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Człowiek, który wie skąd przyszedł, wie dokąd iść, powiedział na spotkaniu w MCK SOKÓŁ Kamil Olesiński, Szef Stowarzyszenia GRH „Żandarmeria”.

Krzewienie pamięci o bohaterach, którzy poświęcili swoje życie byśmy mogli żyć w wolnej Polsce, to nasz obowiązek. Przecież Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ tym się zajmowało ponad sto lat temu i my też się tym zajmujemy, tłumaczy dyrektor MCK SOKÓŁ Andrzej Zarych. Miłość do Ojczyzny stanowi o naszej narodowej tożsamości, mamy ją w genach. Biało-Czerwona nas zobowiązuje, pamięć o Żołnierzach Ńiezłomnych to nasz patriotyczny obowiązek, powiedział podczas spotkania poseł na Sejm RP Patryk Wicher.
1 marca 2023 na cmentarzu komunalnym w Nowym Nowym Sączu odbyło się odsłonięcie pomnika – Krzyża Partyzanckiego Sądeckich Żołnierzy Wyklętych. Dalsza część obchodów miała miejsce w MCK SOKÓŁ, gdzie uczestnicy wysłuchali referatu Jacka Zygadlewicza na temat „Kpt. Józef Stojek i oddział partyzancki „Grot”. Drugim prelegentem był Kamil Olesiński, który mówił o aspektach upamiętnienia zbrojnej konspiracji antykomunistycznej na terenie Małopolski.
Patronat honorowy objęli: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego i Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza

Galerię zdjęć znajdziecie tutaj

Share on twitter
Share on facebook