Za trzy miesiące schronisko dla bezdomnych zwierząt będzie gotowe

Po tym jak wojewoda rozpatrzył odwołania i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości związanych z wydaniem pozwolenia na budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt, prace zostały wznowione. Jak zapewniają władze miasta, inwestycja zostanie zakończona najpóźniej w czerwcu. 

Swój dom tam znajdzie: 70 psów i 15 kotów. Na budowę miasto przeznaczyło 1,4 mln złotych. Przetarg na realizację zadania wygrało konsorcjum firm z Gródka nad Dunajcem i Świniarska, czyli jedyny oferent. Parterowy budynek powstaje w dzielnicy Tłoki, przy wale przeciwpowodziowym Dunajca, z dala od zabudowań.

We wtorkowe popołudnie z wizytą na placu budowy zjawił się prezydent Ludomir Handzel, jego zastępca Artur Bochenek i szefowa Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Nowego Sącza Marta Poremba.

Inwestycja została rozpoczęta przez byłego prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka i miała zostać zakończona do końca grudnia ubiegłego roku. Jednak przez wzgląd na odwołania, które wpłynęły do wojewody, tak się nie stało. O tym pisaliśmy ---> TUTAJ.

Fot. UM Nowy Sącz

TRADYCJATEXT

3 comments

  1. NS 13 Marzec, 2019 at 16:17 Odpowiedz

    Handzel ma parcie na szkło- pozowanie to Jego powołanie najwyraźniej. A może czas się wziąć do pracy? Czas leci a jedyne co robi to przypisuje sobie zasługi poprzedników. Jest jeszcze żałosna umowa z „malinowym nosem” z Chełmca….. 15 tys…… chyba wstyd się tym chwalić!

Wypowiedz się w tej sprawie