Sądeckie przedszkolaki w sportowym żywiole. Orlen Przedszkoliada Tour!

Rozrywki, edukacji ruchowej oraz mnóstwa niespodzianek i atrakcji dostarczyli przedszkolakom z Sądecczyzny i okolic organizatorzy największej sportowej imprezy w Europie dla najmłodszych. Orlen Przedszkoliada Tour odbyła się dziś w hali sportowej Instytutu Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Ponad 800 dzieciaków z Sądecczyzny i powiatu gorlickiego miało wyśmienitą zabawę.  

Renault2

W tym roku z atrakcji skorzysta łącznie 15 000 dzieciaków z całego kraju, a jednym z czterdziestu przystanków Przedszkoliady był właśnie Nowy Sącz.

Celem akcji jest edukacja dzieciaków w zakresie sportu, przeciwdziałanie otyłości, nauka postawy Fair Play, zasad zdrowej, sportowej rywalizacji oraz promocja aktywności ruchowej jako formy spędzania wolnego czasu.

Nic więc dziwnego, że impreza przyciągnęła tłumy przedszkolaków ich opiekunów oraz rodziców, którzy na trybunach obserwowali dzieci w akcji. Gry zespołowe, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, rugby oraz kąciki artystyczne... to tylko kilka z wielu atrakcji, które czekały na dzieciaki w hali sportowej PWSZ.

Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na zdrowe przekąski w postaci jabłek i marchewek, wodę, którą podawały przemiłe panie oraz zabawę z kangurem, któremu można było przybić piątkę.

Dzieciaki mogły do woli zażywać sportu i przyjemnej rozrywki integrując się w grach zespołowych, w których nikt nie przegrywał w żadnej z rywalizacji, bo to właśnie zapewnienie zwycięstwa wszystkim uczestnikom było jednym z nadrzędnych celów inicjatywy.

Nad całością cyklu Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.