Już za kilka dni policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

Już za kilka dni policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci będą pomagali dzieciom przy przekraczaniu jezdni na pasach, zaś kierowcy mogą spodziewać się zaostrzonych reakcji na wykroczenia drogowe.

„Bezpieczna droga do szkoły” – to akcja jaką przeprowadzi sądecka policja od 4 do 8 września. Jej celem jest przypomnienie dzieciom i kierującym jak zachowywać się na drodze aby i kierowcy i piesi byli bezpieczni. Podczas tych dni policjanci będą patrolować okolice szkół, uczyć dzieci jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a kierowcy mogą przygotować się na kontrole radarowe.

– W tych dniach policjanci będą szczególnie często kontrolować autobusy i samochody osobowe dowożące dzieci do szkół. Zwrócą także uwagę czy dzieci przewożone samochodem mają zapięte pasy bezpieczeństwa – informuje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

We wrześniu i październiku w szkołach zostaną przeprowadzone spotkania poświęcone bezpieczeństwu, które poprowadzą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji sądeckiej policji. Zgłoszenia na takie prelekcje, będą  przyjmowane do 15 września, a należy je przesyłać na adres: [email protected], wpisując proponowany termin spotkania oraz liczbę uczestników. W ramach spotkań funkcjonariusze będą zachęcać do udziału w kolejnej edycji konkursu „Odblaskowa szkoła”, który ma na celu wyłonić i nagrodzić szkoły promujące bezpieczeństwo uczniów, szczególnie przez wyposażenie ich w kamizelki i elementy odblaskowe.

fot:pixabay