Minister zdrowia zapowiedział “odmrażanie” uzdrowisk. Już niebawem będą mogły przyjąć kuracjuszy

Uzdrowiska zawiesiły swoją działalność ponad dwa miesiące temu. Od połowy czerwca będą mogły z powrotem przyjmować kuracjuszy. Poinformował dziś o tym minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej.

Decyzja o tym została podjęta ponieważ rząd spodziewa się, że w miarę wygaszania ogniska zachorowań na Śląsku będzie coraz mniej kolejnych przypadków zakażenia w całej Polsce.

Osoby ze skierowaniem do uzdrowisk będą poddawane testom na obecność koronawirusa.

Jak zapowiedział minister Szumowski – uzdrowiska zostaną uruchomione 15 czerwca.

Ponadto parę dni temu, decyzją Wojewody Małopolskiego, izolatoria z Krynicy-Zdroju formalnie zakończyły swoją działalność. Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku burmistrz miasta, Piotr Ryba:

Doczekaliśmy się formalnego końca izolatoriów w Krynicy, które na szczęście przez okres swojego funkcjonowania nie przyjęły żadnego pacjenta.

Opublikowany przez Piotr Ryba Sobota, 16 maja 2020

Przypomnijmy – finalnie w Krynicy-Zdroju powstały dwa izolatoria: w Nowym Domu Zdrojowym i  w obiekcie sanatorium MSWIA. Wiązało się to z dużymi kontrowersjami, więcej informacji TUTAJ.

fot. ilustr.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.