Kuba Błaszczykowski i Marcin Wasilewski w Binczarowej. To była nie lada niespodzianka dla młodych zawodników

Kuba Błaszczykowski i Marcin Wasilewski w Binczarowej. To była nie lada niespodzianka dla młodych zawodników

Kuba Błaszczykowski w Binczarowej, Marcin Wasilewski, ATP Binczarowa

Niecodzienną niespodziankę przygotowano dla dzieci z roczników 2015/2017 biorących udział w Turnieju Piłkarskim ATP w Binczarowej. Na boisko wkroczyły gwiazdy piłki nożnej – Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski.

Turniej odbywał się 17 września. Wzięły w nim udział drużyny: ATP Binczarowa, Sandecja Nowy Sącz,  ATP Kąclowa, Królovia Królowa, Helena Nowy Sącz, Dunajec Nowy Sącz, AS Elita Brzesko, MUKS Mineralni Krynica-Zdrój. Pogoda dopisała, a młodzi zawodnicy dali z siebie wszystko. Nie da się ukryć, że punktem kulminacyjnym turnieju było pojawianie się piłkarzy występujących m.in. w reprezentacji Polski i związanych z Wisłą Kraków, z którą współpracuje ATP Binczarowa. Ich przyjazd był zachowany w tajemnicy, co zrozumiałe, bo zapewne informacja o ich pojawieniu się zgromadziłaby na stadionie tłumy mieszkańców regionu, a w tym dni najważniejsze były dzieci.

– Dziękuję organizatorom, którzy przygotowali turniej. To wydarzenie zaadresowane jest do dzieci, a obecność gwiazd piłki nożnej świadczy o tym, że te nasze małe talenty z gminy Grybów i nie tylko, mają mega mentorów – zaznaczał wójt gminy Jacek Migacz.

Radość dzieci ze spotkania z piłkarzami była nie do opisania. Zarówno Kuba Błaszczykowski, jak i Marcin Wasilewski gratulowali młodym zawodnikom sportowego zapału i ducha walki oraz wręczali medale.

– Dzieci nie wiedziały o tym, kto do nich przyjedzie. To była niespodzianka. Mali zawodnicy niesamowicie się ucieszyli, że gwiazdy piłki nożnej odwiedziły taką małą miejscowość, jaką jest Binczarowa – relacjonuje w rozmowie z naszą redakcją Grzegorz Kogut, koordynator do spraw organizacji i rozwoju ATP Binczarowa.

W ubiegłym roku Akademia Piłkarska Wisły Kraków podpisała umowę z nowym klubem partnerskim – Akademią ATP Binczarowa. Od tego momentu rozpoczęto ścisłą współpracę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że firma z Binczarowej Tadex-Pol jest jednym ze sponsorów Wisły Kraków i założycielem Akademii Sportowej ATP w gminie Grybów. Szkółka obecnie liczy kilkaset dzieci. Jej głównym celem jest wspieranie młodych talentów z regionu. Klub z Binczarowej szkoli dzieci według wytycznych Wisły Kraków. Są również wspólne treningi i wyjazdy na mecze Białej Gwiazdy. Wiślacy za to mają pierwszeństwo w pozyskiwaniu talentów wśród zawodników binczarowskiej akademii.

– Wisła Kraków, to duma i marka, nie tylko w Małopolsce, ale i w całej Polsce. Bardzo staraliśmy się o tę współpracę, która właściwie zaczęła się już przed podpisaniem umowy. Nasi zawodnicy byli obecni na ostatnim meczu ligowym Wisły z Górnikiem Zabrze i pomagali przy podawaniu piłek. Było to dla nich wielkie przeżycie, zwłaszcza, że po zakończeniu spotkania trener Jerzy Brzęczek i Jakub Błaszczykowski porozmawiali z nimi i zrobili sobie zdjęcia. Nasze dzieci przyciąga z pewnością osoba Kuby – dobrego piłkarza i dobrego człowieka. Jego historia pokazuje, że można osiągnąć sukces, pochodząc z małej wsi i zaczynając w niższych ligach. Uważam, że jest bardzo dużo nieodkrytych talentów w niewielkich miejscowościach i warto dać im szansę na rozwój kariery piłkarskiej, a na to właśnie pozwala nam współpraca z Wisłą Kraków – mówił w ubiegłym roku podczas podpisania umowy Grzegorz Kogut, koordynator do spraw organizacji i rozwoju ATP Binczarowa.

Czytaj także: Nowy Sącz. Jednego dnia dwóch prokuratorów odwołanych z kierowniczych stanowisk

Fot. Czytelnik/TI
Źródło inf. o współpracy: Akademia Wisła Kraków 
Share on twitter
Share on facebook