Juraszowa. Strażacy będą mieć nowy wóz, ale potrzebują garażu, który ten wóz pomieści

Juraszowa. Strażacy będą mieć nowy wóz, ale potrzebują garażu, który ten wóz pomieści

Ochotnicza Straż Pożarna z Juraszowej zakwalifikowała się do wymiany dotychczasowego (50-letniego) samochodu pożarniczego na nowszy model. Przed strażakami pojawiło się jednak nie lada wyzwanie – dotychczasowy garaż nowego wozu nie pomieści.

OSP Juraszowa ma możliwość wymiany swojego dotychczasowego samochodu pożarniczego na nowszy. Pojawia się jednak problem. Przed nabyciem wozu należy przeprowadzić gruntowany remont garażu i podjazdu od drogi publicznej do owego garażu. Potrzebne jest również doposażenie strażaków w specjalistyczny sprzęt i ubrania bojowe.

,,Aby w pełni użytkować nowy samochód pożarniczy, konieczne jest przeprowadzenie niezbędnych prac budowalnych związanych z dostosowaniem obecnego garażu (głównie jego wysokości) do parametrów obecnych wozów pożarniczych. W tym celu niezbędne jest obniżenie posadzki, a tym samym – podjazdu do garażu o około pół metra. W związku z tym konieczne jest wykonanie nowej konstrukcji zarówno na podjeździe jak i w garażu, oraz nowych nawierzchni – posadzki w garażu i kostki brukowej na podjeździe” – wylicza zarząd OSP Juraszowa.

Link do zbiórki funduszy na inwestycję, w strażacki garaż znajduje się TUTAJ.

 

Fot. Zrzutka.pl

Czytaj też:

Wcześniej to on pomagał innym. Teraz trzeba pomóc jemu. Potrzebna armia dobroczyńców dla Bogdana Gumulaka!

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama