Dachowali, badali czas reakcji i zapinali pasy… Policjanci zrobili na „jojku” akcję…. [ZDJĘCIA]

Dachowali, badali czas reakcji i zapinali pasy… Policjanci zrobili na „jojku” akcję…. [ZDJĘCIA]

To była jedyna taka okazja gdy kierowcy mogli bezpiecznie ,,dachować” i przyglądać się co dzieje się z samochodem podczas wypadku. 20 września sądeccy funkcjonariusze w ramach ROADPOL Safety Days na ,”jojku” tłumaczyli między innymi dlaczego należy zapinać pasy.

20 września br. w Nowym Sączu w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, sądeccy policjanci ruchu drogowego zaangażowali się w coroczną, ogólnopolską kampanię informacyjną. Związana jest ona z „wizją zero” odnoszącą się do minimalizowania do zera śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.

Tego dnia  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, prowadząc działania kontrolne, zwracali szczególną uwagę m.in. na trzeźwość kierujących, przekraczanie dopuszczalnej prędkości i popełnianie wykroczeń niebezpiecznych zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ważnym elementem akcji była również profilaktyka i edukacja, dlatego policjanci promowali bezpieczne zachowania i podnosili świadomość na temat zagrożeń występujących na drogach – relacjonuje Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Na tzw. ,,jojku”, czyli na parkingu przy Rondzie Solidarności w Nowym Sączu, na kierowców czekało wiele atrakcji i symulacji.

Chętni mieli do dyspozycji m.in. aparat do badania czasu reakcji i symulator dachowania, który cieszył się zdecydowanie największym zainteresowaniem. Dziesiątki obrotów we wszystkich możliwych kierunkach pozwoliły w bezpieczny sposób przekonać się, co dzieje się z podróżnymi podczas wypadku i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa – opisuje Aneta Izworska.

(Film przedstawia mężczyznę siedzącego w fotelu symulatora dachowania. Inny wprawia żyroskop w ruch. Urządzenie sprawia, że siedzący w fotelu mężczyzna, kręci się w różnych kierunkach – podaje Aneta Izworska)

 

fot. KMP w Nowym Sączu

wideo: KMP w Nowym Sączu

Czytaj też:

Pociąg retro przemierzy Dolinę Popradu, Nowy Sącz i dotrze aż do Biecza. Wszyscy na perony!

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama