Jeszcze w tym roku ruszy remont Sucharskiego, Grodzkiej i Kunegundy

Ulice Sucharskiego Kunegundy i Grodzkej w Nowym Sączu zostaną wyremontowane jeszcze w tym roku. Dwa wnioski dotyczące modernizacji złożone w kwietniu tego roku zostały dziś zaakceptowane i jak poinformował prezydent Ludomir Handzel - już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg. Inwestycja warta około 12 mln złotych obejmować będzie budowę 714 metrów ulicy Sucharskiego wraz z chodnikami i zatoczkami autobusowymi oraz kilometrowy odcinek nowej nawierzchni ulic Kunegundy i Grodzkiej. 

Jak wyjaśnił - remont ul. Sucharskiego będzie przebiegał od tzw. "ronda nikomu nie potrzebnego" na ul. Barskiej w obu kierunkach do ul. Nowochruślickiej.

Na Kunegundy natomiast wyremontowany zostanie odcinek biegnący od skrzyżowania z ul. Zygmuntowską do tzw. "kocich plant". Powstanie tam również nowe rondo oraz nowa nawierzchnia ul. Grodzkiej, do Al. Wolności.

- Wszystkie prace modernizacyjne zamierzamy wykonać bardzo solidnie. Nie będzie to tylko kosmetyka czy wylanie nowej warstwy ścieralnej tylko pełna przebudowa. Mam też świadomość, że nowa władza dobrej zmiany rozkopała całe miasto, ale po latach posuchy inwestycji drogowych musimy pracować bardzo intensywnie. Przepraszam za niedogodności i problemy z ruchem zastępczym. Mogę obiecać, że będziemy chcieli pracować możliwie jak najszybciej - mówił prezydent Ludomir Handzel.

Nowe warstwy asfaltowe będą miały 72 cm - przy Kunegundy i Grodzkiej oraz 78 cm - przy Sucharskiego. Na inwestycję udało się zdobyć dofinansowanie w kwocie ok. 6 mln zł.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.