„Jeszcze nie wymarła, póki my żyjemy!”. Młodzi zaprotestują na sądeckich plantach

„Jeszcze nie wymarła, póki my żyjemy!”. Młodzi zaprotestują na sądeckich plantach

strajk klimatyczny

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Nowym Sączu organizuje w tym tygodniu pikietę na miejskich plantach. „Przed nami najtrudniejszy okres w historii III Rzeczpospolitej Polskiej, dlatego musimy podjąć wspólną walkę o lepszą przyszłość naszego kraju” – podkreślają aktywiści i aktywistki.

Strajk odbędzie się w najbliższy piątek (18 listopada) o godzinie 10:00 na nowosądeckich plantach. Wydarzenie będzie miało formę pikiety – w planach nie ma przemarszu ulicami miasta. Po przemowie i odczytaniu postulatów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego przyjdzie pora na wspólne śpiewanie piosenek i skandowanie. Będzie również zorganizowana „ławka klimatyczna”, czyli miejsce, gdzie można odebrać wlepki i porozmawiać o klimacie.

To już piąty tego typu strajk organizowany przez nowosądecki MSK. Pierwszy z nich odbył się we wrześniu 2019 roku. Piątkowe wydarzenie, jak podkreślają osoby organizujące strajk, związane jest ze 104. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, a także z COP27, czyli szczytem klimatycznym ONZ.

– Państwo wydaje się kapitulować przed kryzysem energetycznym, w czego konsekwencji co najmniej połowa Polaków musi zaciskać pasa żeby przeżyć ten sezon grzewczy. Powodem jest bierność aktualnego i wszystkich poprzednich rządów w dziedzinie sprawiedliwej transformacji energetycznej, opartej o odpowiedzialne źródła energii (wiatr, słońce, atom), dzięki której bylibyśmy niezależni na szantaże Rosji – czytamy w opisie wydarzenia, utworzonego na Facebooku przez MSK Nowy Sącz.

O demonstracjach organizowanych w najbliższy piątek w całej Polsce pisaliśmy już TUTAJ. We wspomnianym tekście oraz na facebookowej stronie wydarzenia (czyli TUTAJ) organizowanego przez młodych Sądeczan można znaleźć więcej informacji dotyczących postulatów towarzyszących piątkowym strajkom.

fot. ilustr. pexels

Czytaj też:

Oszuści nie próżnują. Sądeczanka straciła 25 tysięcy złotych

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama