W dziewięciu polskich miastach, również w Nowym Sączu, młodzi wyjdą na ulice

W dziewięciu polskich miastach, również w Nowym Sączu, młodzi wyjdą na ulice

W piątek, 18 listopada, tydzień po 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na ulice polskich miast wyjdzie młodzież z biało-czerwonymi flagami. O godzinie 10. młodzieżowa demonstracja odbędzie się również w Nowym Sączu – na Plantach.

Tydzień po Dniu Niepodległości, gdy ucichną już spory o to, kto lepiej i prawdziwiej honoruje przeszłość Polski, spytamy o jej przyszłość. Czy chcemy, aby nasza ojczyzna była bezpiecznym i dobrym do życia miejscem? Jeżeli tak, to pora na zieloną niepodległość. Trudno się cieszyć wolnością, gdy człowiek marznie we własnym domu – mówi Yumi Jaworski, który wraz z przyjaciółkami i przyjaciółmi organizuje strajk w stolicy.

Państwo wydaje się kapitulować przed kryzysem energetycznym, w czego konsekwencji co najmniej połowa Polaków musi zaciskać pasa żeby przeżyć ten sezon grzewczy. Powodem jest bierność aktualnego i wszystkich poprzednich rządów w dziedzinie sprawiedliwej transformacji energetycznej, opartej o odpowiedzialne źródła energii (wiatr, słońce, atom), dzięki której bylibyśmy niezależni na szantaże Rosji. (…)  Według wydanego niedawno raportu ogólna liczba dzikich zwierząt na świecie zmniejszyła się o niemal 70% względem roku 1970. Nasz Minister Sprawiedliwości nawołuje do zawieszenia systemu handlu uprawnieniami do emisji EU-ETS, nazywając go unijnym haraczem, mimo że środki te trafiają do budżetu państwa (a następnie są przejadane przez rząd, zamiast zasilić transformację). Minister Sasin zapowiada podatek solidarnościowy, który upada, zanim stał się chociaż projektem ustawy. Przed nami najtrudniejszy okres w historii III Rzeczpospolitej Polskiej, dlatego musimy podjąć wspólną walkę o lepszą przyszłość naszego kraju. Jeszcze nie wymarła, póki my żyjemy!” – tak zapraszają na protest młodzi sądeczanie.

Więcej o planowanych protestach można dowiedzieć się można na profilu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego na portalu Facebook oraz na profilach poszczególnych grup lokalnych.

Protesty odbędą się w 9 miastach:

zdjęcie: Zuzanna Zięba; Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Nowy Sącz/FB

Czytaj też:

strzałka w dół

Konrad Kita z Nowego Sącza pojechał do Kataru uczyć jazdy na… łyżwach (zdjęcia, film)

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama