Jest zezwolenie na budowę łącznika dwóch obwodnic. Za kilka dni otwarcie ofert przetargowych

Przebieg obwodnicy Chełmca na mapie

Wojewoda wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla obwodnicy Chełmca w ciągu drogi krajowej nr 28 (Nowy Sącz – Limanowa). „6. sierpnia otwieramy oferty przetargowe na budowę tej drogi” – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na swoim profilu na Twitterze.

Obwodnica Chełmca będzie  łącznikiem dróg krajowych nr 28 i 75 oraz uzupełnieniem obejścia Nowego Sącza – połączy bowiem północną i zachodnią obwodnicę stolicy powiatu.

Prace budowlane związane z tą inwestycją planowane są na lata 2022-2023. Wyłoniona w przetargu firma zbuduje 1,5-kilometrowy odcinek drogi jednojezdniowej, dwupasowej, klasy technicznej GP (główna ruchu przyspieszonego), dwa mosty i dwa wiadukty oraz przebuduje ronda znajdujące się w ciągu obwodnicy.

Niezbędna będzie przebudowa wlotu ronda na połączeniu obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 28 z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 28 (ul. Limanowskiej) i drogi powiatowej nr 1583K, a także ronda na połączeniu obwodnicy Chełmca z drogą powiatową nr 1551K w ciągu ul. Marcinkowickiej. Zaprojektowana jest również rozbudowa dróg gminnych (ulic: Batalionów Chłopskich, Leśnej i Węgrzynek) oraz budowa chodników i urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, osadniki i separatory)” – wylicza Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA.

Czytaj też:

Morawiecki: projektujcie „Sądeczankę” do granic Czchowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.